Silesion.PL

serwis informacyjny

Król strzelców zagra w hokejowym GKS Tychy

Krol strzelcow zagra w hokejowym GKS Tychy

Krol strzelcow zagra w hokejowym GKS Tychy

Król strzelców w Tychach! W sezonie zasadniczym zdobył 27 bramek i był to najlepszy wynik w całych rozgrywkach. Teraz Jakub Bukowski będzie strzelał w barwach pięciokrotnych Mistrzów Polski. 21- letni zawodnik, który był odkryciem ligi podpisał z GKS Tychy kontrakt obowiązujący do 30 kwietnia 2024 roku.

Bukowski w ubiegłym sezonie wystąpił w 40 spotkaniach zdobywając 42 punkty w klasyfikacji kanadyjskiej. Skrzydłowy zdobył 27 bramek i zanotował 15 asyst. Trenerzy dostrzegają w nim wiele atutów – ambicję, doskonałą jazdę na łyżwach, grę 1 na 1 czy w końcu dobrą technikę i wykańczanie sytuacji. Wysoką formę reprezentant Polski potwierdził w trakcie Mistrzostw Świata Dywizji 1B. „Bukoś” w spotkaniu przeciwko Ukrainie strzelił decydujący o zwycięstwie rzut karny.

– Podchodzę do sezonu z nastawieniem podtrzymania tego poziomu. Nie chce, żeby to był jednorazowy wyczyn. Wiem, że w Tychach będę miał okazję grać z naprawdę świetnymi zawodnikami i to na pewno pomoże mi indywidualnie polepszać swoje statystyki. Celem numerem jeden jest zawsze drużyna i będą zadowolony wtedy, kiedy będą dawał coś zespołowi. Fajnie jest asystować i zdobywać bramki, ale na pierwszym miejscu jest drużyna – mówi Jakub Bukowski, zawodnik GKS Tychy.

Urodzony w Sanoku zawodnik w poprzednich latach zbierał hokejowe szlify przede wszystkim w rodzimym mieście oraz Czechach i Szwajcarii. Dwa ostatnie sezonu spędził już w seniorskim zespole Ciarko STS Sanok.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author