Silesion.PL

serwis informacyjny

Wielki powrót do PHL! Bartosz Ciura i Filip Komorski w GKS Tychy

Wielki powrot do PHL Bartosz Ciura i Filip Komorski w GKS Tychy

Wielki powrot do PHL Bartosz Ciura i Filip Komorski w GKS Tychy

To jest wielki powrót do PHL! Zadebiutowali w zespole Mistrza Czech i byli czołowymi zawodnikami pierwszoligowego HC Frydek-Mistek. Teraz ponownie wystąpią w trójkolorowych barwach i wspólnie będą walczyć o Mistrzostwo Polski. Bartosz Ciura i Filip Komorski związali się z klubem dwuletnim kontraktem, który będzie obowiązywać do 30 kwietnia 2024 roku.

Ich wspólna droga na trójkolorowym szlaku rozpoczęła się siedem lat temu. Choć byli wtedy bardzo młodymi zawodnikami, to szybko stali się czołowymi postaciami w drużynie. Wspólnie wywalczyli trzy Mistrzostwa Polski, dwa krajowe puchary i trzy Superpuchary Polski. Na arenie międzynarodowej zdobyli brązowy medal w Pucharze Kontynentalnym i odnieśli historyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Rok temu podpisali „dwutorowy” kontrakt obejmujący grę w – HC Oceláři Trzyniec oraz jego zespole filialnym – HC Frýdek-Místek. W barwach tego ostatniego Filip Komorski został najlepszym strzelcem zespołu. W sumie w ubiegłym sezonie na taflach Chance Ligi wystąpił w 49 spotkaniach. Zdobył w nich 20 bramek i zanotował 13 asyst.

Wysoką formę popularnego „Komora” dostrzegł trener Mistrza Czech. W Oceláři Trzyniec 30- letni zawodnik rozegrał trzy spotkania i zdobył w nich jedną bramkę.

Udany sezon ma za sobą również Bartosz Ciura. 29- letni obrońca w pierwszej lidze czeskiej wystąpił w 47 spotkaniach. Zdobył w nich jedną bramkę i dołożył jedno kluczowe podanie. Warto jednak zaznaczyć, że „Ciuros” miał bardzo defensywne zadania. Podobnie jak „Komora” zadebiutował również w zespole Mistrza Czech.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author