Kredyt konsolidacyjny dla firm — jakie zobowiązania można połączyć?
Kredyt konsolidacyjny dla firm może być nieocenionym wsparciem w przypadku trudności finansowych w przedsiębiorstwie. Dzięki połączeniu różnych rat kredytów i pożyczek w jedną (zazwyczaj niższą), firma może odzyskać płynność finansową. Jakie zobowiązania można połączyć w ramach kredytu konsolidacyjnego dla firm? Zobacz, jakie korzyści niesie ze sobą konsolidacja.
Czym jest kredyt konsolidacyjny dla firm?
Kredyt konsolidacyjny dla firm https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny-dla-firm/ to rozwiązanie, które pozwala na połączenie wszystkich, lub części firmowych pożyczek i kredytów w jedno zobowiązanie. Najczęściej wiąże się ono z wydłużonym okresem spłaty i niższą miesięczną ratą. Jak działa kredyt konsolidacyjny?
Przede wszystkim warto wiedzieć, że kredyt konsolidacyjny dla firm to zobowiązanie celowe. Uzyskane środki możemy przeznaczyć wyłącznie na spłatę dotychczasowych zadłużeń. Bank, który przeprowadza konsolidację, spłaca wskazane przez Ciebie zobowiązania wobec innych wierzycieli. W efekcie staje się jednym kredytodawcą. Od tego momentu przedsiębiorca płaci jedną ratę. Jej wysokość może być o 20-30% niższa niż suma rat płaconych wcześniej na rzecz różnych instytucji. Jest to więc idealne rozwiązanie, które pomoże odciążyć firmowy budżet.
Co więcej, niektóre banki oferują w ramach kredytu konsolidacyjnego dla firm dodatkowe środki na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością. Taka opcja jest jednak dostępna tylko dla przedsiębiorców, którzy wykazali się odpowiednią zdolnością kredytową.
Jakie zobowiązania można połączyć w ramach kredytu konsolidacyjnego dla firm?
Zobowiązania, które można połączyć w ramach kredytu konsolidacyjnego dla firm, mogą obejmować różnorodne formy finansowania. Wszystko zależy od oferty danego banku i indywidualnych ustaleń. Jednak w większości przypadków w ramach kredytu konsolidacyjnego dla firm możemy połączyć różnego rodzaju kredyty bankowe, takie jak kredyty inwestycyjne, kredyty obrotowe, czy kredyty na zakup środków trwałych.
Co więcej, firma może skonsolidować pożyczki zaciągnięte u innych instytucji finansowych, takich jak firmy leasingowe, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe (SKOK), lub inne podmioty oferujące pożyczki dla firm. Ponadto możesz skonsolidować zadłużenie związane z kartami kredytowymi lub debetowymi, które zostały użyte do finansowania bieżącej działalności.
Szukasz wsparcia przy konsolidacji? Postaw na współpracę z ekspertami. Pośrednik kredytowy pomoże Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę konsolidacyjną i zadba, aby była ona dopasowana zarówno do potrzeb firmy, jak i jej realnych możliwości finansowych. Co więcej, współpraca ze specjalistą to większe szanse na uzyskanie zobowiązania. Jak już wiesz, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, Twoja firma musi posiadać odpowiednią zdolność kredytową. W przypadku kilku zobowiązań na koncie może być ona obniżona. Jednak pośrednik ma dostęp do negocjacji na szczeblu decyzyjnym, co zwiększa szanse na uzyskanie konsolidacji.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).