Silesion.PL

serwis informacyjny

Kraftwerk Miejskie Granie: Farben Lehre, Pokahontaz i Oberschlesien

Kraftwerk Miejskie Granie w katowickim klubie City Pub

Kraftwerk Miejskie Granie w katowickim klubie City Pub

Śląski Browar Kraftwerk i katowicki City Pub organizują cykl wydarzeń i koncertów w ramach nowopowstałej akcji Kraftwerk Miejskie Granie. Inicjatorami i pomysłodawcami całej akcji są Mateusz Bortel, który pełni również funkcję dyrektora artystycznego całego projektu oraz Bartosz Alechnowicz, który jest managerem katowickiego lokalu. Projekt ma celu propagowanie polskiej muzyki oraz łączenie muzycznego świata ze światem piwa rzemieślniczego. Dodatkowo ma na celu promocję młodych artystów ze Śląska, którzy będą występować przed głównymi artystami.

Kraftwerk Miejskie Granie w katowickim klubie City Pub (Katowice, ul. 3 Maja 23)

  • 30.10.2021 – Pokahontaz
  • 19.11.2021 – Farben Lehre
  • 4.12.2021 – Oberschlesien

Pomysł na to wydarzenie zrodził się z naszej akcji #WspieramyPolskąMuzykę, którą prowadzimy od kwietnia zeszłego roku. Zaczęło się od wspólnego piwa dla płockiego zespołu Farben Lehre. Wspólnie z Wojtekiem Wojdą zdecydowaliśmy na 2 piwa- klasycznego pilsa oraz nowofalowe amerykańskie IPA. Oba piwa zostały ciepło przyjęte przez fanów. Następnym krokiem, zresztą dość przewrotnym znając historię szczecińskich muzyków było uwarzenie serii piw bezalkoholowych dla formacji The Analogs. I tak projekt wspierający polskich muzyków zaczął się rozrastać. Powoli zaczęto rozmrażać całą strefę związaną z gastronomią. Piwo zaczęło trafiać na koncerty– opowiada Mateusz Bortel.

I trafiło również do naszego City Pubu, którego jestem managerem. Praktycznie całe moje życie jest związane ze śląską gastronomią oraz muzyką. Pomysł Browaru Kraftwerk spodobał mi się od początku stąd też od razu, gdy tylko dostaliśmy zielone światło na otwarcie zaprosiłem ich do współpracy– dopowiada Bartek Alechnowicz.- Po wielu wspólnych rozmowach zdecydowaliśmy pójść z całym projektem krok dalej. I powołać do życia Miejskie Granie, który odbywać się będzie w naszym lokalu.

Na katowicką scenę zaprosiliśmy artystów, z którymi do tej pory współpracowaliśmy aby w pewien sposób podziękować im za dotychczasową współpracę. Jako pierwsi w City Pubie, już 30 października zagrają Pokahontaz czyli Rahim z Fokusem. To tak naprawdę od nich zaczęła się nasza przygoda z łączeniem świata muzyki ze światem piwa rzemieślniczego. Dla nich wypuściliśmy na rynek piwo Reversal, które praktycznie momentalnie zniknęło. Być może do niego wrócimy. Po nich 10 listopada zagra warszawski raper Vixen, który właśnie został polecony przez managera śląskiej grupy. Jego koncert akurat zbiega się z wydaniem nowej płyty – tłumaczy Mateusz Bortel z Browaru Kraftwerk.

Dodatkowo przed każdym koncertem występować będą młodzi artyści ze Śląska, którzy dopiero co stawiają swoje kroki na muzycznej scenie. Chcemy dać im szansę by mogli się pokazać, spróbować swoich sił przed szerszą publicznością. I tak już przed Pokahontaz, którzy będą gwiazdami pierwszej serii Miejskiego Grania zagrają m.in. Morte i Bruks- raperzy z Jastrzębia– wtrąca się Bartek Alechnowicz.

19 listopada na fanów cięższych brzmień czeka nie lada gratka. To będzie już 3 edycja naszego grania. Na scenie pojawi się Farben Lehre, de Łindows oraz jeszcze jeden ciekawy artysta. Wtedy również będzie miała premiera nowego świątecznego piwa zespołu, a z kranów będzie można napić się wszystkich piw płockiego zespołu. Dodatkowo podczas całego muzycznego weekendu będziemy świętować urodziny City Pubu, które musiały zostać przełożone z powodu pandemii oraz 7 urodziny naszego Browaru Kraftwerk – opowiada Mateusz. – Na barbórkę zaś przygotowujemy także coś specjalnego, coś w ultra śląskim klimacie. Na pewno na scenie pojawi się Joanna Bartel oraz zespół Oberschlesien Michała Stawińskiego. Z tym zespołem także jesteśmy obaj mocno związani. Bartek organizować ich koncerty, my zaś jako Browar warzyliśmy dla nich wspólne piwa jeszcze w momencie, gdy artyści nie potrzebowali takiej pomocy jak teraz – kończy Mateusz Bortel, który w Browarze Kraftwerk pełni funkcję dyrektora handlowego oraz brand managera.

Na tym nie będziemy jednak kończyć. Plany na przyszły rok także już są dość mocne. Dodatkowo w grudni na naszej scenie pojawi się specjalny gość. Trochę muzyczny, trochę nie muzyczny jednak szczegółów nie możemy zdradzać. Jesteśmy jednak pewni, że będzie to coś, co warto zobaczyć i wspólnie przeżyć– kończy Bartek Alechnowicz.

Bilety na wszystkie koncerty są już dostępne na stronie ebilet.pl oraz w katowickim klubie City Pub (Katowice, ul. 3 Maja 23).

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024