Silesion.PL

serwis informacyjny

Ruszyła ósma edycja biegów CITY TRAIL w Katowicach!

Ruszyla osma edycja biegow CITY TRAIL w Katowicach 2021

Ruszyla osma edycja biegow CITY TRAIL w Katowicach 2021

W niedzielę, 31 października na trasie nad stawami Janina i Barbara w Katowicach odbył się pierwszy z pięciu zaplanowanych na sezon 2021/2022 bieg w ramach ogólnopolskiego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Rywalizację wygrali Dawid Malina i Agnieszka Gortel-Maciuk. Linię mety biegu głównego przekroczyło 359 osób, w tym 122 kobiety.

Katowicka 5-kilometrowa trasa CITY TRAIL poprowadzona jest ścieżkami nad stawami Janina i Barbara – w bardzo ciekawych okolicznościach przyrody. To trasa o średnim poziomie trudności – nie brakuje delikatnych podbiegów, ale są też fragmenty, na których można się solidnie rozpędzić. Męskie podium dzisiejszego biegu to Dawid Malina, Oliwier Mutwil i Mateusz Wolnik. W rywalizacji kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Agnieszka Gortel-Maciuk, drugie miejsce wywalczyła Paulina Gaj, a trzecia była Aleksandra Jachimczyk-Korbut.

– Dzisiejszy bieg był bardzo bojowy. Na końcu trzeciego kilometra przewróciłam się, uszkadzając mięsień uda. Świadomość, że walczę dla mojej drużyny była jednak tak wielką motywacją, że szybko się pozbierałam i pobiegłam dalej, walcząc o cenne punkty w drużynówce – mówiła po zawodach Agnieszka Gortel-Maciuk,mistrzyni Polski w maratonie z 2013 roku. – Jesienny las jest piękny, ale ścieżki pokryte liśćmi bywają niebezpieczne, bo maskują podłoże. Trzeba być bardzo uważnym. Mam nadzieję, że mój uraz nie będzie poważny, bo za tydzień planowałam startować w półmaratonie – dodała.

Zawody CITY TRAIL to także biegi dla dzieci i młodzieży, które są rozrywane na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W dzisiejszej rywalizacji wzięło udział 101 młodych sportowców.

Warto przypomnieć, że biegi CITY TRAIL charakteryzuje cykliczna formuła. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal, trzeba pobiec minimum 3 razy w edycji. Medale oraz nagrody będą wręczone na podsumowaniu sezonu, które będzie miało formułę uroczystej gali i odbędzie się w kwietniu.

Zaczynając swoją przygodę z bieganiem, nigdy nie sądziłem, że aż w takim stopniu zmieni ono moje życie. Bardzo szybko przekonałem się, że to nie tylko sposób na poprawę sylwetki, ale też na radzenie sobie ze stresem i poprawę koncentracji. Dlatego jako wieloletni partner cyklu CITY TRAIL chcemy zachęcać Polaków do codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, regularnych badań okresowych i pozytywnego nastawienia do życia. Rodzinne biegi przełajowe to doskonała okazja do tego, by wprowadzić aktywność do codziennej rutyny, a tym samym zadbać o swoje zdrowie – mówi Tomasz Zyśko, Dyrektor ds. Klienta Indywidualnego w Nationale-Nederlanden i ambasador tegorocznej akcji CITY TRAIL.

Terminy kolejnych biegów w Katowicach to 28 listopada, 16 stycznia, 27 lutego i 27 marca. Wszystkie odbędą się na trasie nad stawami Janina i Barbara. Szczegółowe informacje o biegach i zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author