Silesion.PL

serwis informacyjny

Konkurs „Katowice4GOAL” rozstrzygnięty

Od października dzieci i młodzież z katowickich szkół oraz uczniowskich klubów sportowych mogli brać udział w konkursie „Katowice4GOAL”. Teraz konkurs został rozstrzygnięty, a najlepsi otrzymają vouchery na sprzęt sportowy i bilety na mecz GKS Katowice.

– W Katowicach stawiamy na innowacje, nowe technologie i wsparcie kreatywności. Niewątpliwym impulsem do tego była organizacja Intel Extreme Masters, który od lat przyciąga do Katowic dziesiątki tysięcy fanów e-sportu. Realizujemy ogromny projekt budowy Hub-u gamingowo-technologicznego, który ma stać się kolejnym kamieniem milowym w rozwoju miasta, a do tego nie zapominamy o pracy organicznej. W ciągu trzech ostatnich lat przeznaczyliśmy milion złotych na nagrody dla najlepszych katowickich start-upów, które miały możliwość rozwoju w ramach naszego autorskiego programu jakim jest Katowicka kopalnia start-upów – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Angażując się w takie projekty jak „Katowice4GOAL” zachęcamy dzieci i młodzież do sportu z wykorzystaniem innowacyjnego narzędzia jakim jest aplikacja na telefon komórkowy. Dzisiaj już nie zatrzymamy młodych ludzi przed technologią, warto więc zachęcać ich do mądrego jej wykorzystywania. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie gratuluje odwagi, a zwycięzcom kreatywności i umiejętności! – dodaje prezydent.

4GOAL.app to katowicki start-up, który stworzył aplikację społecznościową, pozwalającą użytkownikom na wymienianie się krótkimi filmami piłkarskimi. Użytkownicy aplikacji nie tylko sami mogą publikować swoje postępy w grze w piłkę nożną, ale również podejmować wyzwania przygotowane przez ekspertów. Aplikacja była już nagrodzona wyróżnieniem Mobile Trends Award, a zespół brał udział w programie akceleracyjnym Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie dostał się do finałowej 11-stki. 4GOAL.app to też finalista drugiej edycji miejskiego konkursu „Kopalnia Start-upów” w 2022 roku. Teraz razem z Miastem przygotowali konkurs „Katowice4GOAL”, w którym katowicka młodzież chwaliła się swoimi umiejętnościami piłkarskimi w aplikacji.

Konkurs zaangażował blisko tysiąc użytkowników, którzy przesłali ciekawe i kreatywne filmy oraz je oceniali i komentowali. Jury złożone z przedstawicieli twórców aplikacji, przedstawiciela Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice oraz trenerów Młodej GieKSy, którzy tworzyli wyzwania, wyłoniło te najlepsze i najbardziej kreatywne. Zwycięzcami zostali:

  • W konkursie: Wyzwij 4GOAL voucher do R-GOL.com o wartości 1500 zł na nowy sprzęt sportowy wygrało IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Maczka. Ich wyzwanie zebrało 310 reakcji i 224 komentarze!
  • W konkursie z ekspertem, w którym główną nagrodą był podwójny bilet VIP na mecz GKS-u Katowice najbardziej efektywnym i kreatywnym zagraniem wykazał się użytkownik: @Mironczesko!
  • W drugim konkursie eksperckim, w którym główną nagrodą był voucher do R-GOL.com na 500 złotych zwyciężczynią została Wiki_41, która w wyjątkowy sposób uporała się z wyzwaniem trenera Kuby!

    – Czujemy się zaszczyceni faktem, że to właśnie w Katowicach, mieście z którego pochodzę ja i mój wspólnik, mieliśmy okazję stworzyć pierwszy turniej piłkarski online w naszej aplikacji. Liczba reakcji i komentarzy na same filmy konkursowe, a było ich blisko sześćset – wskazuje, że dzieci i młodzież, mimo zamiłowania do komputerów i gier, nadal kochają piłkę nożną i chcą być aktywne – Marcin Szymała, właściciel 4GOAL.app

Pierwsza edycja konkursu „Katowice4GOAL.app” była okazją do zaprezentowania swoich talentów piłkarskich dla wszystkich, którzy mają dostęp do Internetu i telefon komórkowy. To jeden z przykładów wykorzystania nowych technologii, które są społecznie odpowiedzialne i w tym przypadku zachęcają najmłodszych do uprawiania piłki nożnej.

– 4GOAL.app to jeden ze start-upów wydobytych w konkursie „Kopalnia Start-upów”. Aplikacja od momentu startu w naszym programie zyskuje rzesze nowych użytkowników. Cieszymy się, że jednym z działań wspierających lokalny ekosystem innowacji było właśnie zorganizowanie takiego konkursu. Mam nadzieję, że dla wszystkich uczestników była to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim świetna zabawa i okazja do pokazania swojego talentu – mówi Mariusz Jankowski, naczelnik Wydziału Obsług Inwestorów w Urzędzie Miasta Katowice. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024