Silesion.PL

serwis informacyjny

Koniec niezwykłej akcji: 1100 kilometrów i 30 tysięcy dla Hani

Akcja 1100 kilometrow dla Hani Miesiac wedrowki Andrzej Tomana

Akcja 1100 kilometrow dla Hani Miesiac wedrowki Andrzej Tomana

Ukończył samotną, 1100 kilometrową trasę po 39 dniach! Dla pięcioletniej Hani zebrał w ten sposób ponad 30 tysięcy złotych: pomagam.pl/1100kmdlahani.

Andrzej Toman jest członkiem Stowarzyszenia Luxtorpeda, które tworzy grupa śląskich miłośników biegania. Już od dawna wspierają Hanie Bednarczyk, pięciolatkę cierpiącą na Zespół Angelmana. W tym roku Andrzej postanowił spełnić marzenie i pokonać samotnie trasę o długości 1100 kilometrów. Wyznaczył sobie cel: zebrać w tym czasie 20 tysięcy złotych na rehabilitację Hani. Już w trakcie okazało się, że jego wyzwanie przyciąga zainteresowanie wielu osób. Dlatego w drugiej połowie wędrówki cel został zmieniony na 30 tysięcy.

Trasa rozpoczęła się 19. kwietnia w Świeradowie Zdroju. Następnie Andrzej przeszedł 440 km Głównym Szlakiem Sudeckim. Na Głównym Szlaku Beskidzkim skręcił staw skokowy ale nie przerwało to wyzwania. 27 maja doszedł do Wołosatego w Bieszczadach i tym samym zakończył trasę.

Zbiórka dla Hani jeszcze trwa i będzie trwała przez kilka dni. I nie martwcie się gdy cel 30000zł zostanie osiągnięty. Można wpłacać dalej. Kasa przyjmie, a Hani nikt tych pieniędzy nie zabierze. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim, którzy kibicowali mi chociaż przez jeden dzień – przekazał sportowiec na swoim Facebooku

Hania Bednarczyk, dla której dedykowana jest cała akcja to pięciolatka ze Świętochłowic na Śląsku. Choruje na bardzo rzadką chorobę neurogenetyczną Zespół Angelmana. Choroba wpływa na rozwój intelektualny oraz fizyczny. Dziewczynka zmaga się również z padaczką i zezem rozbieżnym.

Hania nie mówi i nie chodzi. Wymaga codziennej rehabilitacji i częstych turnusów rehabilitacyjnych. Koszt dwutygodniowego turnusu to ok. 7-12 tys., a miesięczne zajęcia terapeutyczne to ok. 5 tys. złotych. To właśnie te koszty pokryją środki zebrane na zbiórce.

Mama Hani zaprasza na stronę poświęconą ich historii: https://www.facebook.com/HaniaIJejPrzyjacielAngelman

Więcej o akcji przeczytacie w wywiadzie z Sandrą Przednowek-Zając, prezeską Fundacja Piastun Wyrównywanie Szans: https://pomagam.pl/blog/fundacjapiastun/


Link do zbiórki:
pomagam.pl/1100kmdlahani

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024