Silesion.PL

serwis informacyjny

Akcja “1100 kilometrów dla Hani”. Miesiąc wędrówki Andrzeja Tomana

Akcja 1100 kilometrow dla Hani Miesiac wedrowki Andrzej Tomana

Akcja 1100 kilometrow dla Hani Miesiac wedrowki Andrzej Tomana

Zaplanował samotną, pieszą wycieczkę na trasie o długości 1100 km. W ten sposób zachęca do wspierania chorej dziewczynki. Powstała specjalna zbiórka internetowa, na której zbierane są środki na rehabilitację pięcioletniej Hani: pomagam.pl/1100kmdlahani.

Andrzej Toman jest członkiem Stowarzyszenia Luxtorpeda, które tworzy grupa śląskich miłośników biegania. Już od dawna wspierają Hanie Bednarczyk, pięciolatkę cierpiącą na Zespół Angelmana. W tym roku Andrzej postanowił spełnić marzenie i pokonać samotnie trasę o długości 1100 kilometrów. Wyznaczył sobie cel: zebrać w tym czasie 20 tysięcy złotych na rehabilitację Hani.

Niestety rehabilitacja jest bardzo kosztowna i mimo, że rodzice Hani pracują to nie są w stanie zapewnić swojej córeczce wystarczającej jej ilości. Dzięki pomocy ludzi o dobrym sercu mogą swojej córeczce zapewnić wiele terapii oraz turnusy rehabilitacyjne. – mówią autorzy zbiórki, Fundacja “Piastun – Wyrównywanie Szans”, której Hania jest podopieczną.

Trasa rozpoczęła się 19. kwietnia w Świeradowie Zdroju. Następnie Andrzej przeszedł 440 km Głównym Szlakiem Sudeckim. Za nim już dwa z planowanych trzech etapów wędrówki. Obecnie jest na Głównym Szlaku Beskidzkim i zostało mu ok. 200 km do przebycia. Planowane zakończenie trasy jest w Wołosatym w Bieszczadach. Do celu zbiórki brakuje już tylko 8 tysięcy złotych. Każda wpłata zbliża Hanie do sprawności.

Hania Bednarczyk, dla której dedykowana jest cała akcja to pięciolatka ze Świętochłowic na Śląsku. Choruje na bardzo rzadką chorobę neurogenetyczną Zespół Angelmana. Choroba wpływa na rozwój intelektualny oraz fizyczny. Dziewczynka zmaga się również z padaczką i zezem rozbieżnym.

Hania nie mówi i nie chodzi. Wymaga codziennej rehabilitacji i częstych turnusów rehabilitacyjnych. Koszt dwutygodniowego turnusu to ok. 7-12 tys., a miesięczne zajęcia terapeutyczne to ok. 5 tys. złotych. To właśnie te koszty pokryją środki zebrane na zbiórce.

Mama Hani zaprasza na stronę poświęconą ich historii, gdzie znajdą się też aktualne informacje, na temat etapu wyprawy Andrzeja Tomana. https://www.facebook.com/HaniaIJejPrzyjacielAngelman

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024