Silesion.PL

serwis informacyjny

Koncert “Zrozumieć Śląsk” już 26 maja w Arena Gliwice

Koncert Zrozumiec Slask juz 26 maja w Arena Gliwice

Koncert Zrozumiec Slask juz 26 maja w Arena Gliwice

Spektakl “Zrozumieć Śląsk” odbędzie się w Arena Gliwice przy udziale stoosobowej orkiestry dętej, kilkunastu solistów i jednej sztucznej inteligencji. To wydarzenie nie tylko kulturalne, ale także edukacyjne, ponieważ w trakcie koncertu zostaną poruszone najważniejsze wydarzenia z historii Górnego Śląska, które zostaną ujęte w aranżacje znanych piosenek oraz instrumentalne wątki narracyjne.

Artystki i artyści wykonają ponad dwadzieścia utworów, które są związane z historią Śląska, takich jak kompozycje Krystyny Prońko, Czesława Mozila, Grubsona, Organka, Leszka Możdżera oraz najnowsze aranżacje klasycznych utworów, takich jak Dżem, Myslovitz, Kalibra 44, Paktofonika czy Wojciecha Kilara. Zaprojektowane algorytmy sztucznej inteligencji, które generują wizualizacje na podstawie haseł związanych z historią Górnego Śląska, dodają widowisku jeszcze większej wartości edukacyjnej.

W trakcie koncertu usłyszymy m.in. Abradaba, Karolinę Czarnecką, FejzJESTM, Misia Furtak, Jokę, Kapelę Fedaków, Kasię Lins, Kasię Moś, Czesława Mozila, Leszka Możdżera, Macieja Obarę, Tomasza Organeka, Pasimito, Krystynę Prońko, Rahima & Fokusa, Piotra Roguckiego, Jakuba Skorupę, a także śląskie orkiestry górnicze i hutnicze (KWK Rydułtowy, KWK Marcel, KWK JasMos, KWK Sośnica, Huta Łabędy) z kwartetem smyczkowym orkiestry AUKSO pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego i otwartą orkiestrą Rebel Babel Ensemble.

To już trzecia odsłona projektu, w którym Łukasz L.U.C. Rostkowski i Rebel Babel Ensemble spotykają się z zaproszonymi solistami na Górnym Śląsku. Poprzednie koncerty organizowane w ramach projektu “Let Poland Be Poland / Chwała Ukrainie” w Sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach zakończyły się owacjami na stojąco.

Całe przedsięwzięcie rozpocznie się projekcją 3D komiksów z serii “Niczego sobie. Komiksy o mieście Gliwice”, które muzycznie zilustruje zespół Pasimito. To wydarzenie, które nie tylko dostarczy niezapomnianych wrażeń artystycznych, ale także pozwoli lepieją na poznanie fascynującej historii Górnego Śląska w nowatorski i bardzo interesujący sposób. “Zrozumieć Śląsk” to niepowtarzalna okazja, by na własne oczy i uszy przekonać się o tym, jak muzyka i technologia potrafią połączyć się w jedno, tworząc coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. To wydarzenie, które z pewnością zasługuje na uwagę nie tylko miłośników muzyki, ale również wszystkich, którzy interesują się historią i kulturą regionu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024