Silesion.PL

serwis informacyjny

Pierwsza edycja terapeutycznych sesji muzycznych „Solar Renewal” za nami

Pierwsza edycja terapeutycznych sesji muzycznych Solar Renewal za nami

Pierwsza edycja terapeutycznych sesji muzycznych Solar Renewal za nami

Zakończyła się I edycja bezpłatnych, terapeutycznych sesji muzycznych „Solar Renewal”, które odbywały się w każdą sobotę od 25 lutego do 25 marca na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W wydarzeniu udział wzięło ponad 400 osób w różnym wieku i z różnych części naszego województwa, a nawet Polski. Ten unikatowy projekt powstał w odpowiedzi na niepokojące dane dotyczące zdrowia psychicznego Polek i Polaków. Jak zapowiadają organizatorzy tak dobra frekwencja jest motywacją do zorganizowania w przyszłym roku drugiej edycji tego unikatowego wydarzenia. Partnerami
I edycji wydarzenia byli Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Fundacja LOTTO, Glissando oraz Beata Drzazga.

Wydarzenie przyciągnęło tłumy

Przez ostatni miesiąc, w każdą sobotę mieszkańcy naszego regionu mieli okazję odprężyć się, poprawić swoją koncentrację, a także uwolnić od różnego rodzaju napięć. Wszystko za sprawą wyjątkowych terapeutycznych sesji muzycznych „Solar Renewal”, które zorganizowała założona przez Pawła Pindura, byłego członka Kabaretu Łowcy.B, fundacja Soundscape. W trakcie wydarzenia uczestnicy mogli zrelaksować się przy muzyce ambientowej, skorzystać z zainstalowanych na sali lamp do fototerapii, a także wysłuchać prelekcji na temat profilaktyki zdrowia psychicznego, którą poprowadziła Katarzyna Janowicz-Pielecka – psychoterapeutka, psycholożka, a także trenerka rozwoju osobistego i choreoterapeutka. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a w sumie we wszystkich sesjach udział wzięło ponad 400 uczestników z naszego regionu, a także Małopolski czy Opolszczyzny.  

– Tworząc koncepcję wydarzenia „Solar Renewal” nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania ze strony mieszkańców naszego regionu i nie tylko. W ciągu 5 wydarzeń przez Laboratorium Obrazu Ruchomego i Interakcji w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach przewinęło się ponad 400 osób i niejednokrotnie byli to ludzie z Krakowa czy Opola. To świetna motywacja do pracy nad drugą edycją tego unikatowego wydarzeniamówi Jakub Mokrzysiak, prezes zarządu fundacji Solar Renewal.

Artyści na Solar Renewal

O muzyczne doznania w trakcie sesji „Solar Renewal” zadbali najciekawsi polscy przedstawiciele muzyki elektronicznej. Uczestnicy mogli usłyszeć artystów takich jak biøs, Daniel Szlajnda, Greg Bojanek, P2P, Pruski, Eta Hox, Botanica, Tomasz Bednarczyk, Kokoro oraz Antonina Nowacka.

Uczestnicy czekają na II edycję terapeutycznych sesji muzycznych „Solar Renewal” 

Uczestnicy na muzyczne sesje terapeutyczne przyjeżdżali z całego województwa, a także województw ościennych. Jak sami podkreślają przyciągnęła ich formuła wydarzenia, artyści, a także możliwość spróbowania czegoś nowego i spotkania nowych ludzi. Dopisali również goście z Ukrainy, którzy w tym czasie szczególnie poszukują odpoczynku i wsparcia. 

O wydarzeniu dowiedziałam się z radia i zainteresowało mnie na tyle, że postanowiłam ruszyć się z domu, dokładnie z Bielska-Białej i przyjechać na Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, aby doświadczyć czegoś nowego, odprężyć się i zapomnieć o otaczającej nas szarej rzeczywistości. Jestem pewna, że w przyszłym roku również się tu pojawię mówi Milena, uczestniczka pierwszego wydarzenia „Solar Renewal”, które odbyło się 25 lutego na ASP w Katowicach.

–  Przyjechałem na muzyczną sesję „Solar Renewal” z Krakowa. Już wcześniej miałem okazję brać udział w wydarzeniach organizowanych przez fundację Soundscape i stały one bardzo wysokim poziomie. Nie inaczej było w tym przypadku. Z niecierpliwością czekam na kolejne imprezy i wydarzenia – dodaje Maciej, który zawitał na ASP w Katowicach w sobotę 18 marca.

Kalendarz pełen niespodzianek

Muzyczne sesje terapeutyczne „Solar Renewal” to pierwsze i nieostatnie wydarzenie kulturalno-muzyczne organizowane w tym roku przez fundację Soundscape.

Nasz kalendarz jest w tym roku bardzo bogaty w różnego rodzaju wydarzenia kulturalno-muzyczne. Jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz zaskoczymy i aktywizujemy mieszkańców naszego regionu podkreśla Paweł Pindur, założyciel fundacji Soundscape.

Partnerzy wydarzenia

Partnerami I edycji muzycznych sesji terapeutycznych „Solar Renewal” byli Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, fundacja Lotto, Glissando oraz Beata Drzyzga.

O fundacji Soundscape

Głównym celem śląskiej fundacji Soundscape jest tworzenie platform współpracy środowisk twórczych oraz popularyzacja kultury. Polem zainteresowania jest dźwięk – naukowe podejście do niego, wykorzystanie go w muzyce, sztukach wizualnych czy przestrzeni publicznej. Organizowane koncerty, wykłady, rezydencje artystyczne oraz warsztaty leżące na przecięciu światów technologii i dźwięku prezentują zupełnie nowe spojrzenie na obcowanie z muzyką, pobudzają ciekawość oraz chęć do poszukiwania nieoczywistych rozwiązań. Soundscape oznacza pejzaż dźwiękowy, który ściśle nawiązuje do ekologii muzyki. Działania proekologiczne towarzyszą też wszystkim aktywnościom podejmowanym przez fundację. Nadzór nad działalnością Fundacji sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024