Silesion.PL

serwis informacyjny

Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku przy ul. Policyjnej 10 w Katowicach

Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku przy ul. Policyjnej 10 Fot. KAW

Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku przy ul. Policyjnej 10 Fot. KAW

Budynek po przeprowadzonej termomodernizacji staje się oszczędniejszy w użytkowaniu, bardziej komfortowy dla jego mieszkańców i przyjazny dla środowiska. Dlatego Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach konsekwentnie przeprowadza inwestycje w zarządzanych przez siebie nieruchomościach. Do remontowanych budynków dołączył wielorodzinnym obiekt na południu miasta – przy ul. Policyjnej 10.

– Jesteśmy liderem w województwie śląskim w zakresie realizowanych projektów mających na celu poprawę jakości powietrza. Dofinansowujemy wymianę systemów grzewczych na ekologiczne, wprowadziliśmy zwiększone dopłaty do zakupu opału dla najmniej zamożnych osób, a także realizujemy wiele projektów termomodernizacji. W Katowicach docieplamy i modernizujemy budynki użyteczności publicznej – to prace o wartości ponad 100 mln zł, a także budynki mieszkalne z zasobu miasta. Głównym celem tych działań jest ograniczanie zużycia energii – zarówno cieplnej, jak i elektrycznej. Za oszczędnością energetyczną idzie – ograniczenie emisji spalin. Dzięki prowadzonym pracom poprawia się także estetyka budynków ze względu na wykonanie nowych elewacji  mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Prace dotyczą między innymi ocieplenia ścian i stropów piwnic wraz z hydroizolacją oraz ścian nadziemia, a także przejazdu oraz dachu, który dodatkowo przejdzie remont. Wymieniona zostanie również stolarka okienna i drzwiowa oraz oświetlenie w częściach wspólnych na oprawy LED, które dodatkowo zostaną wyposażone w czujniki ruchu. Ponadto zmieni się także źródło ogrzewania budynku. Piece kaflowe zostaną zlikwidowane, a wykonawca założy instalację gazową zasilającą kotły dwufunkcyjne i kuchenki gazowe oraz instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Przy okazji inwestycji zostanie dodatkowo wymieniona konstrukcja dachu, będzie wzmocniony drewniany strop na strychu oraz przebudowany zostanie lokal na poddaszu użytkowym. Inwestycja obejmuje również remont elewacji bocznej, naprawę pęknięć w ścianach zewnętrznych, wymianę instalacji odgromowej, instalacji wody zimnej oraz instalacji kanalizacji sanitarnej. Przeprowadzone zostaną też roboty remontowe w mieszkaniach po założeniu instalacji centralnego ogrzewania i c.w.u. Ponadto wybudowane zostaną chodniki, powstaną nowe trawniki dywanowe, zostanie zainstalowany też zbiornik na deszczówkę. Planowane zakończenie tej realizacji to ostatni kwartał tego roku, a koszt robót to ponad 1,1 mln zł.

– Prowadzone przez nas inwestycje, jak ta dotycząca budynku przy ulicy Policyjnej, mają dwa cele. Pierwszy to oczywiście poprawa efektywności energetycznej. Dzięki temu budynek lepiej utrzymuje temperaturę wewnątrz – ciepło zimą oraz chłód latem – i jest tańszy w utrzymaniu. Drugi cel to odnowienie obiektu – naprawa powstałych uszkodzeń, wymiana instalacji, nowa elewacja. Zyskujemy więc na estetyce, a przede wszystkim komforcie mieszkańców – tłumaczy Marcin Gawlik, dyrektor Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach.

Komfort, ekonomia i ekologia

Termomodernizacje realizowane przez KZGM wpływają nie tylko na wysokość rachunków za ogrzewanie – co ma szczególne znaczenie w obliczu obecnej sytuacji na rynku i rosnących cen – oraz komfort użytkowników. Takie inwestycje to także ważne działanie na rzecz walki ze smogiem. Budynki po przeprowadzonej termomodernizacji nie oddziałują tak bardzo na środowisko i klimat. Dlatego KZGM w miarę swoich możliwości konsekwentnie przeprowadza prace w kolejnych obiektach. Inwestycje trwają nie tylko przy ul. Policyjnej, ale także przy św. Jana, Wiosny Ludów, Kosmicznej. Łączna wartość tych inwestycji to około 20 mln zł.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024