Silesion.PL

serwis informacyjny

Inflacja rośnie, a wraz z nią ceny. Czy nowe mieszkania w Zabrzu to dobry pomysł na zabezpieczenie kapitału?

dom100000

dom100000

W obliczu rosnącej inflacji coraz trudniej nam myśleć o bezpiecznej przyszłości. Czy jest jeszcze sens trzymać pieniądze na lokatach albo inwestować w obligacje? Co bardziej zapobiegliwi zamieniają gotówkę na złoto, inni decydują się na inwestycje mieszkaniowe. Czy Zabrze ma do zaoferowania nowe mieszkania, które będą lokatą naszego kapitału?

Ostatnie miesiące dowiodły, że oszczędności to wyjątkowo krucha sprawa. Inflacja zjada odsetki z lokat, a odkładana latami gotówka szybko traci na wartości. Wielu ludzi, także zwykłych Kowalskich, którzy nie są profesjonalnymi inwestorami, rozgląda się za sposobem rozsądnego i opłacalnego ulokowania swojego kapitału. Równocześnie coraz więcej młodych ludzi w Polsce desperacko szuka lokum na wynajem – do tej sytuacji przyczyniły się również wydarzenia za naszą wschodnią granicą. Dlaczego by nie połączyć tych dwóch czynników i nie zainwestować w nowe nieruchomości?

Zabrze – spokój w sercu aglomeracji

Zabrze to doskonała fuzja dwóch cech, które ceni sobie każdy – spokojna okolica i bliskość dwóch wielkich miast: Gliwic i Katowic. Korzystne położenie Zabrza na mapie aglomeracji śląskiej sprawia, że nowe mieszkania w tym miejscu są szczególnie popularne. Blisko stąd i do dużych zakładów pracy, i do centrów handlowych, a także do terenów wypoczynku: gliwickiego parku, terenów rekreacyjnych Świerklańca czy uroczego pałacyku w Pławniowicach.

Mieszkańcy Zabrza doceniają także rozpięcie dzielnic miasta między trzema arteriami komunikacyjnymi przecinającymi aglomerację, które zapewniają sprawny dojazd do innych miast. Autostradami A1 i A4 dojedziemy aż do Wrocławia, Krakowa, Łodzi i Gdańska, a drogi 88 i Drogowa Trasa Średnicowa zabiorą nas do innych miast Śląska i Zagłębia. W mieście prężnie działa też komunikacja publiczna oraz kolej.

Osiedle Grzybowice (etap 1)

Wreszcie – cena za metr kwadratowy mieszkań deweloperskich w Zabrzu wciąż jest dużo bardziej atrakcyjna niż w większych ośrodkach, co sprawia, że nasze pieniądze możemy ulokować korzystniej i przeznaczyć większą część budżetu na etap wykończenia mieszkania.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Zabrzu

Gdzie szukać nowych inwestycji? W Zabrzu nowe mieszkania na sprzedaż oferuje między innymi grupa Dom100.eu. To właśnie ten deweloper stoi za sukcesem takich inwestycji jak gliwickie Apartamenty Poezji, osiedle Gliwice Żerniki czy osiedle przy ul. Poziomkowej w Pyskowicach.

Aktualnie rynek pierwotny w Zabrzu oferuje mieszkania na Osiedlu Grzybowice – niecałe pięć kilometrów od ścisłego centrum miasta – oraz przestronne apartamenty przy ulicy Nad Kanałem.

Zabrze – nowe mieszkania jako lokata kapitału

Dogodna lokalizacja i atrakcyjna cena sprawiają, że kupno mieszkania z rynku pierwotnego w Zabrzu jest świetnym sposobem na ulokowanie i pomnożenie oszczędności. Kawalerka, mieszkanie dwu- lub trzypokojowe to nieruchomości, które zawsze będą w cenie – łatwo będzie znaleźć najemcę i czerpać z wynajmu dodatkowe zyski, a w razie potrzeby także sprzedaż takiego mieszkania nie będzie problemem.

Wielu Polaków decyduje się także na zakup dodatkowego lokum z myślą o przyszłości swojej lub kolejnych pokoleń – chcą dać dzieciom mieszkanie „na start” albo zabezpieczyć sobie niewielkie, tanie w utrzymaniu mieszkanie na lata emerytury. Nieruchomość staje się więc zarówno inwestycją, jak i źródłem przychodu, które może być cennym dodatkiem do budżetu – zwłaszcza gdy w górę idą stopy procentowe albo zbliża się czas przejścia na świadczenie emerytalne.

Czy warto rozważyć nowe mieszkania w Zabrzu jako sposób na ulokowanie oszczędności? Zdecydowanie tak – to sprawdzona i pewna droga do zabezpieczenia swojej finansowej przyszłości.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author