Czytasz: Koksowniki pod palmami. To ciekawe

Koksowniki pod palmami. To ciekawe

Pogoda płata nam figle. Wczorajsza noc była dość zimna, poranny przymrozek nas nie rozpieszczał.

 

 

 

 

My ratujemy się ciepłymi szalikami, a co z katowickimi palmami? Nie zapomniano o nich. Dostały wspaniałe koksowniki. Zdjęcia przesłał nam Marek Bekler, nasz czytelnik. Dlatego od rana pytamy o pomysł ogrzewania dla palm. Nasze pytanie wywołało jednak sporo zamieszania zarówno w Urzędzie Miasta, jak i w miejskich spółkach. 

>> Koksowniki na katowickim rynku << 

Dzięki czyjejś decyzji palmom od razu zrobiło się cieplej…  czy aby na pewno?

Pytamy w palmiarni w Gliwicach. Podczas rozmowy specjaliści proszą o przesłanie zdjęcia żeby ocenić, czy ocieplanie palm miało sens. Po odebraniu wiadomości, komentują, że nie wiedzą czy koksowniki pomogą palmom.

A więc może jednak ten kto koksowniki ustawił, wiedział, że mogą pomóc. Biuro prasowe najpierw ze śmiechem przyjmuje informację.

- Za oknem nie widzę żadnych koksowników – komentuje urzędnik. Może to był happening – dodaje rozbawiony.

Po dłuższej chwili reflektuje się.  Koksowniki pojawiły się na rynku w nocy i zniknęły rano, na poważnie.

- Palmami zajmuje się Zakład Zieleni Miejskiej więc najlepiej tam pytać – wspomina.

Zakład zieleni miejskiej potwierdza, że koksowniki pojawiły się na katowickim rynku. Nagły spadek temperatury wpłynął na podjęcie tej decyzji. Podczas akcji pomagał Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Koksowniki trochę je ogrzewały, a trochę zadymiały, aby zwalczyć mróz. Więcej informacji zakład nie udziela, poleca kontakt z biurem prasowym. Podsyła dwa zdjęcia z akcji. Kolejny telefon adresowany był do MZUM w Katowicach, ci również polecają kontakt z biurem prasowym... tym samym, które wcześniej wyśmiało nasze pytanie. 

W końcu sprawę komentuje Ewa Biskupska, rzecznik Katowic.

- Nie chcielibyśmy, żeby palmy zmarzły. Stąd decyzja, by je dogrzać.

Palmy się ogrzały... Czy koksowniki wrócą? Nie wiemy. Długo wyczekiwaliśmy palm, oby ich powrót nie okazał się fiaskiem.

>> Palmy wróciły na rynek << 

Czytaj więcej