Kobiety przejmują sceny Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022!
- Anna Calvi
- Nilufer Yanya
- Resina – Speechless
- Karnety trzydniowe i dwudniowe oraz bilety jednodniowe już w sprzedaży!
Niezwykle kreatywne kobiety zdominują program 17. edycji festiwalu. Między 21 a 24 lipca w Strefie Kultury wystąpi charyzmatyczna wokalistka Anna Calvi, objawienie indie popu Nilüfer Yanya i czarująca emocjami polska artystka Resina w towarzystwie chóru. Bilety i karnety na festiwal w sprzedaży!
Skład najnowszego ogłoszenia jest nieprzypadkowy. Tworzą go niezwykłe kobiety, które w większości wystąpią solo. Podobnie jak w ostatnich latach, organizatorzy festiwalu z More Music Agency stawiają na różnorodność i bogactwo brzmień, podkreślając obecność i dokonania pań na światowej scenie muzycznej. W tym roku będą to nieprzeciętne postaci z różnych stron muzycznej galaktyki.
Gitarowe brzmienia będzie reprezentować charyzmatyczna Anna Calvi. Od debiutu
w 2011 roku uznawana jest za jedną z najciekawszych brytyjskich wokalistek. Dwukrotnie nominowana do nagrody Mercury Awards, artystka tworzy mroczny, nastrojowy
i romantyczny pop z elementami klimatycznego rocka. Często porównywana do PJ Harvey. Słynie z żywiołowych, zadziornych i nieprzewidywalnych występów na żywo i właśnie takiego koncertu możemy spodziewać się w lipcu w Katowicach.
Nilüfer Yanya to kolejna intrygująca wokalistka, która zaśpiewa podczas 17. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Tworzy fascynujący i łamiący schematy indie pop. W jej piosenkach słychać zręcznie wplecione gitary i słodkie wokale, tworzące wpadającą w ucho całość. Na jej zaskakującą kreatywność wpłynęły równie intrygujące korzenie – jej irlandzko-barbadoska matka jest projektantką tkanin, a prace tureckiego ojca są wystawiane w British Museum. Barwne i nęcące melodie z pewnością zahipnotyzują katowicką publiczność.
Na festiwalu pojawią się także wysublimowanedźwięki chóru i wiolonczeli, za które odpowiadać będzie jedna z najciekawszych polskich artystek. Resina to kompozytorka i wiolonczelistka, która współpracowała z długą listą różnorodnych twórców: od Macieja Cieślaka, przez Huberta Zemlera, po Zamilską. Przede wszystkim podąża jednak własną drogą artystyczną. Jej nowy materiał koncentruje się wokół napięcia pomiędzy tym, co animalistyczne a elektroniczne, akustyczne i amplifikowane. Podczas 17. edycji TNMK nieziemska muzyka Resiny z płyty „Speechless” zostanie wykonana na żywo z udziałem chóru.
To wciąż zaledwie początek odsłaniania programu przyszłorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. To jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza co roku fascynujący program artystyczny i niebanalna lokalizacja. Warto odwiedzić go ponownie.
W sprzedaży są karnety trzydniowe, obejmujące koncert otwarcia oraz karnety dwudniowe i bilety jednodniowe. Można je nadal nabywać online na stronie festiwalu oraz na Going, eBilet i Ticketmaster.
Więcej informacji na temat przyszłorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice na stronie internetowej festiwalu.
Tauron Nowa Muzyka Katowice
21-24.07.2022
● Moderat ● Anna Calvi ● The Bug feat. Flowdan ● Fisz Emade Tworzywo ●
● Donato Dozzy ● Andy Stott live ● Rival Consoles ● Nilüfer Yanya ● VRIL live ●
● Lorenzo Raganzini ● Resina ● oraz wielu innych artystów ●
BILETY:
Karnet trzydniowy
- 379 zł
Karnet dwudniowy)
- 349 zł
Bilet jednodniowy
Piątek, Sobota:
- 179zł
Czwartek:
- 69zł
FAJRANT (Sztauwajery)
- Wstęp bezpłatny!
Więcej na:
Strona główna
WIĘCEJ INFORMACJI O ARTYSTACH:
Anna Calvi
Piosenkarka i autorka tekstów. Od debiutu w 2011 roku uznawana za jedną z najciekawszych brytyjskich wokalistek. Dwukrotnie nominowana do nagrody Mercury Awards. Anna Calvi tworzy mroczny, nastrojowy i romantyczny pop z elementami klimatycznego rocka. Często porównywana do PJ Harvey i Siouxsie Sioux (Siouxsie and the Banshees). Anna Calvi nagrała cztery albumy studyjne, z których ostatni „Hunted” ukazał się w 2020roku. Ma na koncie muzykę do opery i kilku filmów, a także występy u boku Nicka Cave’a, Arctic Monkeys i Interpol. Słynny Brian Eno uznał muzykę Anny Calvi za „najlepszą rzecz od [czasu debiutu] Patti Smith”. Artystka słynie z żywiołowych, zadziornych i nieprzewidywalnych występów na żywo.
Nilüfer Yanya
Nie trzeba długo słuchać muzyki wokalistki i kompozytorki pochodzącej z zachodniego Londynu, aby zdać sobie sprawę, że granie według zasad nie jest jej mocną stroną. Jej przeznaczeniem była kreatywność, na co wpłynęły intrygujące korzenie – jej irlandzko-barbadoska matka jest projektantką tkanin, a prace tureckiego ojca są wystawiane w British Museum. Yanya została odkryta w wieku 20 lat po umieszczeniu na Soundcloudzie oszczędnych, akustycznych demówek, Po wydaniu trzech pierwszych EP-ek szybko zyskała sławę. Yanya tworzy fascynujący i łamiący schematy indie pop, a w jej piosenkach zręcznie wplecione są gitary i słodkie wokale, tworzące wpadającą w ucho całość. Zanim jej debiutancki album Miss Universe ujrzał światło dzienne w 2019 roku, Yanya w pełni ugruntowała swoją pozycję na scenie, a na tegorocznym albumie PAINLESS artystka zanurza się w głębinach emocjonalnej wrażliwości.
Resina
Pseudonim Karoliny Rec, wiolonczelistki i kompozytorki mieszkającej w Warszawie. Współtworzyła i współpracowała z najbardziej wpływowymi polskimi zespołami alternatywnymi, a także pojawiła się na wielu albumach i ścieżkach dźwiękowych, m.in. w nominowanym do Oscara filmie Rabbit a la Berlin. Jej styl charakteryzuje się przede wszystkim osobistym językiem improwizacji i alternatywnym podejściem do melodii. Podąża własną artystyczną ścieżką, a efekty tych podróży zaprezentowała na trzech autorskich albumach. Ostatni z nich – „Speechless” to nowa odsłona działań artystycznych Resiny. Nowy materiał koncentruje się wokół napięcia pomiędzy tym, co animalistyczne a elektroniczne, akustyczne i amplifikowane. Do udziału w nagraniach i specjalnych koncertach został zaproszony Chór 441Hz.
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).