Silesion.PL

serwis informacyjny

Kiedy „Kevin sam w domu” w te święta? 24 grudnia na Polsacie

Polsat ponownie pokaże w Wigilię komedię familijną “Kevin sam w domu”. W naszym kraju jest to już tradycją. Polsat wyemitował niedawno film, bo w sobotę 6 października. “Kevin sam w domu” jest najchętniej oglądaną pozycją w święta Bożego Narodzenia. W Wigilię 2018 roku przygody Kevina oglądało na kanale Polsatu aż 4,5 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement). W przyszłym roku minie dokładnie 30 lat, kiedy “Home Alone” pojawił się po raz pierwszy w kinach.

8-letni Kevin McCalister (Macaulay Culkin) staje się “panem na włościach”, gdy jego rodzina w ferworze pakowania zapomina go zabrać na świąteczne ferie. To co z pozoru wydawało się być spełnieniem marzeń: nie ma rodziców, nie ma strofowania, jest pełna swoboda i żadnych awantur, stało się prawdziwym utrapieniem. Kevin musi ochronić dom przed włamywaczami (Joe Pesci i Daniel Stern) używając całej swej dziecięcej wiedzy z zakresu robienia psikusów i montowania pułapek.

Według badania sieci kablowej UPC Polska, ze świętami Bożego Narodzenia przed telewizorem najbardziej kojarzą się widzom ”Kevin sam w domu” i ”Kevin sam w Nowym Jorku”

Czy podczas świąt Bożego Narodzenia w Twoim domu włączony jest telewizor?

Najwięcej widzów w czasie Bożego Narodzenia ogląda filmy i seriale związane z tematyką świąt – np. hity filmowe (67 proc. ankietowanych), 57 proc. – kino familijne, 51 proc. – programy świąteczne, 46 proc. – programy informacyjne i publicystyczne.
Spośród filmów i programów badanym ze świętami Bożego Narodzenia najbardziej kojarzą się ”Kevin sam w domu” i ”Kevin sam w Nowym Jorku” (51 proc. ankietowanych). W pierwszej piątce znalazły się także: ”Opowieść Wigilijna” (6 proc.), kolędy i kolędowanie (4 proc.), ”Szklana pułapka” (3 proc.), ”To właśnie miłość” (2 proc.) i ”Sami swoi” (2 proc.).

W 2010 roku ramówka telewizji Polsat początkowo nie uwzględniła filmu „Kevin sam w domu”. Wówczas na Facebooku pojawiły się grupy domagające się emisji świątecznego hitu, a nawet petycja w tej sprawie. Stacja postanowiła spełnić prośby widzów i „Kevin sam w domu” pojawił się w Polsacie w pierwszy dzień świąt.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024