Silesion.PL

serwis informacyjny

Już dziś – Hanka na Nikiszu! Pierwszy plenerowy pokaz spektaklu “Mianujom mie Hanka”

Już dziś, mieszkańcy Katowic i wszyscy miłośnicy teatru mają wyjątkową okazję zobaczyć plenerowy pokaz monodramu “Mianujom mie Hanka”. Stowarzyszenie FEST oraz Teatr KOREZ zapraszają na to niezwykłe wydarzenie, które odbędzie się na katowickim Nikiszowcu.

Szczegóły Wydarzenia:

  • Data: 18 maja 2024
  • Godzina: 20:30
  • Miejsce: ul. św. Anny 17, Katowice – Nikiszowiec (plac pod Ślonskom Ambasadom)
  • Wstęp: Wolny

Monodram “Mianujom mie Hanka” w wykonaniu fenomenalnej Grażyny Bułki to spektakl oparty na tekście Alojzego Lyski. Opowiada on skomplikowaną historię Śląska widzianą oczami prostej kobiety z Pszczyny, jednocześnie stanowiąc wyjątkowy nośnik śląskiej kultury, sztuki i języka.

Grażyna Bułka, znana z wcielania się w postać Świętkowej w arcydzielnym “Cholonku” według powieści Janoscha, ponownie zachwyca swoją grą aktorską. W “Mianujom mie Hanka” przedstawia trudną historię dwudziestowiecznego Śląska, ukazując przywiązanie do małej ojczyzny oraz siłę i determinację kobiety zmagającej się z wielką historią i polityką. Hanka, bohaterka monodramu, poprzez swoje wspomnienia znakomicie gra na emocjach publiczności, zmuszając do refleksji nad losem Ślązaków.

Spektakl “Mianujom mie Hanka” jest częścią inicjatywy lokalnej współfinansowanej ze środków budżetu miasta Katowice. “Mianujom mie Hanka” to nie tylko spektakl teatralny, ale również ważne narzędzie edukacyjne. Pozwala zrozumieć istotę przywiązania do miejsca pochodzenia, a także ukazuje trudne realia życia na Śląsku w dwudziestym wieku. Dla wielu widzów będzie to okazja do pogłębienia wiedzy o regionie i jego historii, a dla młodszych pokoleń – do poznania śląskiego języka i kultury.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024