Silesion.PL

serwis informacyjny

GKS Katowice wywalczył Orlen Puchar Polski kobiet

W finale Orlen Pucharu Polski kobiet, rozgrywanym 19 maja na Arenie Lublin, drużyna GKS-u Katowice pokonała Śląsk Wrocław 3:0 i po raz pierwszy w swojej historii sięgnęła po krajowy puchar. O wygranej przesądziły bramki Marleny Hajduk, Nicoli Brzęczek i Aleksandry Nieciąg. To kolejny wielki sukces kobiecej GieKSy i trener Karoliny Koch, która w 2023 roku poprowadziła piłkarki naszego Klubu do pierwszego w historii sekcji mistrzostwa Polski. 

GKS Katowice na drodze do triumfu w Orlen Pucharze Polski kobiet pokonał we wcześniejszych etapach rozgrywek zespoły Ślęzy Wrocław (4:1), Pogoni Szczecin (4:1), Rekordu Bielsko-Biała (5:1), GKS-u Górnika Łęczna (2:1) i TME SMS-u Łódź (1:0).

Wywalczenie Pucharu Polski to moment ogromnej radości dla całej społeczności GKS-u Katowice. „UKOCHANE” po raz kolejny potwierdziły swoją wybitną klasę sportową. Składam wyrazy wielkiego uznania dla całej kobiecej sekcji piłkarskiej naszego Klubu i trener Karoliny Koch, która zapisała się na trwałe w historii GieKSy i całej żeńskiej piłki. Gratuluję Wam i dziękuję za radość, jakiej nam dostarczyłyście w wielkim finale – mówi Krzysztof Nowak, prezes GKS-u Katowice.

Przypomnijmy, że GKS Katowice stoi przed szansą na krajowy dublet, czyli dołożenie do triumfu w Orlen Pucharze Polski kobiet, także obrony mistrzostwa kraju. Na dwie kolejki przed końcem sezonu 2023/2024 Orlen Ekstraligi kobiet piłkarki GKS-u zajmują pierwsze miejsce w tabeli z przewagą 3 punktów nad drugą Pogonią Szczecin. W niedzielę 26 maja o godzinie 15:30 Mistrzynie Polski rozegrają ostatnie w tym sezonie spotkanie na Stadionie Miejskim w Katowicach, a ich rywalem będzie ponownie Śląsk Wrocław.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024