Silesion.PL

serwis informacyjny

Katowiccy policjanci odebrali 3 psy nieodpowiedzialnemu właścicielowi z Brynowa

Katowiccy policjanci odebrali trzy psy nieodpowiedzialnemu wlascicielowi z Brynowa

Katowiccy policjanci odebrali trzy psy nieodpowiedzialnemu wlascicielowi z Brynowa

Policjanci z Katowic wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielowi 3 psy, które trzymane były w brudnych od fekaliów betonowych boksach bez możliwościowi wyjścia na spacer i dostępu do czystej wody i jedzenia. Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy, którzy zajmują się między innymi ochroną zwierząt, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielowi 3 psy. Do policyjnej interwencji doszło w katowickiej dzielnicy Brynów. Na terenie firmy transportowej, w betonowych boksach pełnych zwierzęcych odchodów, 39-letni mężczyzna trzymał swoje 3 psy. Jak ustalili policjanci, boksy nie były sprzątane od ponad 3 miesięcy, a owczarki niemieckie znajdujące się w nich nie miały możliwości wyjścia na spacer. Psy nie miały również dostępu do czystej wody i jedzenia. Piły deszczówkę zmieszaną z fekaliami.

fot. Śląska Policja

Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania względem zwierząt. Właściciel został przesłuchany, a psy, decyzją Powiatowego Inspektora Weterynarii, oddane zostały pod fachową opiekę do schroniska dla zwierząt. Psy były wychudzone, a ich sierść silnie skołtuniona oraz zanieczyszczona błotem i fekaliami. Już w schronisku zostały nakarmione, wykapane i poddane szczegółowym badaniom weterynaryjnym. Czynności w tej sprawie trwają.

Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024