8 grudnia 2021

Silesion.PL

serwis informacyjny

UFC: Jan Błachowicz jako pierwszy pokonał Israela Adesanyę w zawodowym MMA!

Pojedynek był bardzo wyrównany jednak sędziowie byli jednomyślni: JAN BŁACHOWICZ NADAL MISTRZEM UFC W KATEGORII PÓŁCIĘŻKIEJ. Sędziowie wypunktowali zwycięstwo Błachowicza: 49:45, 49:45, 49:46. To pierwszy udana obrona tytułu mistrzowskiego w wykonaniu Polaka.

Wyniki walk gali UFC 259:

Karta główna (04:00) Polsat Sport, UFC Fight Pass:

  • Jan Blachowicz (27-8, 8 KO, 9 SUB) – Israel Adesanya (20-0, 15 KO) – walka o pas mistrza UFC w kategorii półciężkiej
  • Amanda Nunes (21-4, 13 KO, 4 SUB) pokonała Megan Anderson (11-5, 6 KO, 3 SUB) przez poddanie (balacha) w pierwszej rundzie – walka o pas mistrzyni UFC w kategorii piórkowej
  • Aljamain Sterling (20-3, 2 KO, 8 SUB) pokonał Petra Yana (15-2, 7 KO, 1 SUB) przez dyskwalifikację (nielegalny cios kolanem w parterze) w czwartej rundzie – walka o pas mistrza UFC w kategorii koguciej
  • Islam Makhachev (19-1, 3 KO, 8 SUB) pokonał Drew Dobera (23-10, 10 KO, 6 SUB) przez poddanie (duszenie trójkątne) w trzeciej rundzie. 
  • Aleksandar Rakić (14-2, 9 KO, 1 SUB) pokonał Thiago Santosa (21-9, 15 KO, 1 SUB) jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 30-27)

Karta wstępna (02:00) UFC Fight Pass:

  • Dominick Cruz (23-3, 7 KO, 1 SUB) pokonał Casey’ego Kenny’ego (16-3, 2 KO, 5 SUB) niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 30-27). 
  • Kyler Phillips (9-1, 5 KO, 1 SUB) pokonał Songa Yadonga (16-5-1-1 NC, 6 KO, 3 SUB) jednogłośną decyją sędziów (29-28, 29-28, 29-28)
  • Askar Askarov (14-0-1, 3 KO, 7 SUB) pokonał Josepha Benavideza (28-8, 8 KO, 9 SUB) jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-26). 
  • Kai Kara-France (22-9, 10 KO, 3 SUB) pokonał Rogerio Bontorina (16-3, 3 KO, 11 SUB) przez nokaut w pierwszej rundzie. 

Karta przedwstępna (23:35) UFC Fight Pass:

  • Tim Elliott (17-11-1, 3 KO, 6 SUB) pokonał Jordana Espinosę (15-9, 2 KO, 7 SUB) jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-25).
  • Kennedy Nzechukwu (8-1, 5 KO) pokonał Carlosa Ulberga (3-1, 2 KO) przez TKO (ciosy) w drugiej rundzie. 
  • Sean Brady (14-0, 3 KO, 4 SUB) pokonał Jake’a Matthewsa (17-5, 4 KO, 7 SUB) przez poddanie (trójkąt rękoma) w trzeciej rundzie. 
  • Amanda Lemos (9-1-1, 6 KO, 2 SUB) pokonała Livię Renatę Souzę (14-3, 2 KO, 8 SUB) przez TKO (ciosy) w pierwszej rundzie. 
  • Uros Medic (7-0, 5 KO, 2 SUB) pokonał Aalona Cruza (8-4, 2 KO, 2 SUB) przez TKO (ciosy) w pierwszej rundzie. 
  • Trevin Jones (13-6, 3 KO, 4 SUB) pokonał Mario Bautistę (8-2, 3 KO, 3 SUB) przez TKO (ciosy) w drugiej rundzie. 
Copyright © 2016-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. | Silesion dla Śląska.