Silesion.PL

serwis informacyjny

Jakub Sangowski ponownie w Warcie Poznań

Jakub Sangowski ponownie w Warcie Poznan

Jakub Sangowski ponownie w Warcie Poznan

Wychowanek Warty Poznań, 19-letni napastnik Jakub Sangowski podpisał kontrakt z Klubem do czerwca 2024 roku i wrócił do „Zielonych” na zasadzie transferu definitywnego z Zagłębia Sosnowiec. To ósmy tego lata nowy zawodnik w kadrze Warty.

Jakub Sangowski jest poznaniakiem i synem byłego piłkarza, Tomasza Sangowskiego, który wiosną 2000 roku występował w Warcie Poznań jako obrońca. – To dla mnie wyjątkowy klub, bo to tutaj zaczynałem moją piłkarską przygodę w wieku 5 lat i przez 6 kolejnych lat reprezentowałem barwy „Zielonych”. Teraz wracam i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy, bo Warta zawsze była bliska mojemu sercu: śledziłem wyniki, kibicowałem tej drużynie. Bardzo się cieszę, że mogłem wrócić do Klubu. Zrobię wszystko, żeby kibice byli ze mnie zadowoleni – mówi zawodnik po podpisaniu trzyletniej umowy z „Zielonymi”.

Kuba Sangowski trenował z nami przez ostatnie dwa tygodnie, więc mieliśmy okazję dobrze mu się przyjrzeć. Uznaliśmy, że to będzie dobry pomysł, żeby ściągnąć do drużyny kolejnego zawodnika z rocznika 2002. Tym razem na pozycję napastnika. Dodatkową wartością Kuby na pewno jest to, że jest naszym wychowankiem. Mamy nadzieję, że po powrocie Jakuba do domu, jego kariera ruszy i potoczy się w takim kierunku, jakim wszyscy sobie życzą – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf, i dodaje: – Na dzisiaj jest nominalnie naszym trzecim napastnikiem. Wiemy, że będzie potrzebował trochę czasu, żeby osiągnąć poziom pierwszej drużyny Warty Poznań. Podpisał kontrakt do 2024 roku i wierzymy, że będzie się dobrze rozwijał. Teraz wszystko zależy już od niego.

Wysoki napastnik (191 cm wzrostu, 80 kg wagi) przechodzi do Warty Poznań na zasadzie transferu definitywnego z Zagłębia Sosnowiec, dla którego jesienią 2020 roku zagrał 3 mecze w Fortuna 1 Lidze, a sezon dokończył w młodzieżowej drużynie Cagliari Calcio (7 spotkań w młodzieżowych rozgrywkach Primavery). Wcześniej, po odejściu z Warty Poznań w 2013 roku grał w Lechu Poznań, Zagłębiu Lubin i Lechii Gdańsk.

Tego lata rozpoczął przygotowania do sezonu z zespołem trenera Piotra Tworka. Wyszedł w pierwszym składzie na sparing z Pogonią Szczecin i strzelił efektownego gola po rajdzie z piłką przez pół boiska. – Chciałem spróbować swoich sił w seniorskiej piłce, w Ekstraklasie i gdy pojawiła się oferta z Warty Poznań, to długo się nie zastanawiałem. Stwierdziłem, że to będzie dobry ruch dla mojego rozwoju. Warta to dla mnie szczególny klub. Zostawię zdrowie na boisku. Czuję się bardzo dobrze w zespole, w szatni panuje bardzo dobra atmosfera, dobrze pracujemy na treningach. Zdobyłem bramkę z Pogonią i mam nadzieję, że podobnie będzie w lidze – opowiada nowy gracz „Zielonych”. – Jestem typem wysokiego napastnika, choć uważam, że jestem przy tym dość szybkim zawodnikiem, dobrze radzę sobie w sytuacjach jeden na jeden, czuję się dobrze w polu karnym. Jak to się mówi, piłka mnie szuka pod bramką. Chcę strzelić jak najwięcej goli i pomóc zespołowi w osiągnięciu jak najwyższego miejsca w tabeli Ekstraklasy.

Jakub Sangowski będzie występował w koszulce z numerem 19. Jest szóstym nowym zawodnikiem, który wzmocnił Wartę Poznań tego lata. Wcześniej kontrakty z „Zielonymi” podpisali: bramkarz Jędrzej Grobelny, obrońcy Wiktor Pleśnierowicz i Konrad Matuszewski oraz pomocnicy Milan Corryn i Szymon Czyż. Ponadto do kadry zostali włączeni wychowankowie Klubu: bramkarz Patryk Prange i pomocnik Mikołaj Rakowski.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author