Silesion.PL

serwis informacyjny

Jaką hulajnogę elektryczną wybrać?

jaka hulajnoge elektryczna wybrac 1

jaka hulajnoge elektryczna wybrac 1

Hulajnoga elektryczna to według wielu osób najlepszy środek transportu w okresie wiosenno-letnim. Pozwala na pokonanie krótszych i dłuższych tras, jest ekologiczny i nie wymaga wizyt na stacji benzynowej. Jak wybrać właściwy model hulajnogi elektrycznej dla siebie?

Zatłoczone ulice, kilometrowe korki i mało punktualna komunikacja zbiorowa to zmora mieszkańców wielu miast. Idealnym rozwiązaniem na te bolączki jest wybór profesjonalnej hulajnogi elektrycznej. To świetny sposób na szybkie przemieszczanie się między różnymi punktami, dojazd do szkoły czy do biura. Oprócz regularnego ładowania akumulatora nie wymaga praktycznie żadnego zaangażowania ze strony użytkownika. Zakup hulajnogi elektrycznej może być też bardzo opłacalny. Wysokiej klasy modele dla dorosłych dostępne są w przystępnych cenach, a ich koszt, zwłaszcza kierowcom i osobom regularnie korzystającym z transportu miejskiego, z pewnością szybko się zwróci. O czym zatem pamiętać, sięgając po tego rodzaju pojazd?

Waga i jeszcze raz waga

Wybierając hulajnogę elektryczną należy wziąć pod uwagę maksymalny dopuszczalny ciężar użytkownika. Podstawowe modele pojazdów umożliwiają podróż osobom o wadze do 65 kg, a zaawansowane warianty nawet do 135 kg. Oczywiście w przypadku dopuszczalnego ciężaru użytkownik powinien uwzględnić również dodatkowe akcesoria, które będzie zabierał ze sobą, np. plecak lub torbę.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest waga samej hulajnogi elektrycznej dla dorosłych. Najlżejsze pojazdy, o małych gabarytach i silnikach, ważą jedynie 4-5 kg. Najcięższe, o pojemnych bateriach i dodatkowym wyposażeniu – do 40 kg. Waga hulajnogi dla dorosłych będzie miała znaczenie zwłaszcza w przypadku chęci przechowywania jej w mieszkaniu czy regularnego wnoszenia do biura. Wiąże się z tym także jeszcze inna kwestia. Wiele modeli posiada również funkcję składania, która zdecydowanie ułatwi transport czy przewożenie w samochodzie. W profesjonalnych hulajnogach elektrycznych dla dorosłych zwykle wystarcza jeden ruch, aby pojazd przybrał bardziej poręczny kształt i zmieścił się nawet w niewielkiej przestrzeni.

Warto skupić się także na samej konstrukcji hulajnogi elektrycznej dla dorosłych. Jeśli zależy nam na wysokim komforcie, dobrym pomysłem będzie wybór pojazdu o szerokim podeście, nawet 20 cm. Taka budowa gwarantuje nieco więcej swobody i pozwoli na przyjmowanie wygodnej pozycji. Na krótsze podróże wystarczą hulajnogi o węższym podeście, które jednocześnie zajmują też mniej miejsca.

Na komfort podczas jazdy wpływ ma także rozmiar kół. Te o najmniejszej średnicy, ok. 8 cali, umożliwiają rozwijanie większych prędkości i najlepiej sprawdzają się na płaskiej, utwardzonej nawierzchni, np. asfalcie czy drodze rowerowej. Na większe nierówności warto wybrać hulajnogi elektryczne dla dorosłych o większych, pompowanych kołach (ok. 10 cali). Zagwarantują dużo większą przyczepność, zachowując odpowiednią zwrotność pojazdu.

Hulajnoga elektryczna – zasięg, moc i prędkość

Niezwykle istotnym aspektem przy wyborze hulajnogi elektrycznej (https://sportano.pl/hulajnogi/hulajnogi-dla-doroslych) jest jej zasięg maksymalny. To parametr, który informuje użytkownika o tym, jaki dystans jest w stanie pokonać na jednym ładowaniu baterii. Podawane przez producentów wartości są umowne, na maksymalny zasięg wpływa bowiem także obciążenie czy rodzaj nawierzchni. W przypadku hulajnóg dla dorosłych zazwyczaj waha się od 15 km do nawet 85 km. Warto wziąć zatem pod uwagę odległości, które zamierzamy na niej pokonywać.

Następnie należy uwzględnić także moc silnika. W podstawowych modelach możemy znaleźć napędy o mocy 1300 W, która zapewnia prędkość maksymalną 16 km/h. W większych hulajnogach elektrycznych dla dorosłych montowane są nawet dwa silniki o mocy 1800 W. Takie modele umożliwiają jazdę z szybkością do 82 km/h! Czyli naprawdę bardzo szybko. Warto przy tym pamiętać, że kierowców hulajnóg elektrycznych obowiązują te same przepisy drogowe, co osób poruszających się na rowerach. W mieście maksymalna dopuszczalna prędkość wynosi 20 km/h.

Ogromne znaczenie ma także pojemność akumulatora. Większe (np. 60V) gwarantują dłuższe podróże, ale jednocześnie wymagają podłączenia do źródła prądu nawet na 10-13 godzin. Słabsze baterie (ok. 22V) pozwolą na pokonanie krótszych dystansów, w zamian rekompensując to czasem ładowania, maksymalnie do 3 godzin.

Najlepsze marki, ceny i dodatkowe akcesoria

Wybierając hulajnogę dla dorosłych warto zwrócić uwagę także na dodatkowe elementy wyposażenia oraz różnego rodzaju udogodnienia. Zaawansowane modele posiadają m.in. amortyzatory sprężynowe, które znacznie poprawiają komfort jazdy na wszelkich nierównościach. Z kolei nowoczesne wyświetlacze LCD pokażą najważniejsze parametry, jak poziom energii i pozostały dystans do pokonania, liczbę obrotów, aktualny bieg, prędkość czy tryb jazdy. Ciekawą opcją są także kierunkowskazy, uchwyt zapewniający wygodne przewożenie bagażu.czy zintegrowane oświetlenie, które gwarantuje odpowiednią widoczność po zmroku. Warto być przygotowanym na różne warunki atmosferyczne, dlatego należy wziąć pod uwagę również poziom wodoodporności hulajnogi elektrycznej. Najlepsze modele mogą pochwalić się wskaźnikiem IP54.

Na jakie marki stawiać? Najlepsi producenci hulajnóg elektrycznych dla dorosłych to przede wszystkim Motus, Frugal, Razor oraz Street Surfing. To firmy, które od wielu lat zapewniają ofertę sprzętu cieszącego się uznaniem użytkowników z całego świata. Ile kosztuje wysokiej jakości hulajnoga elektryczna dla dorosłych? Wszystko zależy oczywiście od parametrów i dodatkowego wyposażenia. Ceny takich pojazdów zaczynają się od 1200 zł, a kończą na 13 000 zł. Dzięki bogatemu wyborowi z pewnością każdy użytkownik znajdzie idealny model dla siebie, który będzie doskonałym towarzyszem podróży przez wiele sezonów.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024