Silesion.PL

serwis informacyjny

Jak wykorzystać pasek LED 12V w aranżacji nowoczesnego wnętrza? TOP 5 pomysłów

Jak wykorzystać pasek LED 12V w aranżacji nowoczesnego wnętrza

Oświetlenie w technologii LED w aranżacji domów i mieszkań jest niemal standardem i może występować w wielu różnorodnych formach, m.in. pojedynczych diod, paneli albo taśm. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się paski LED 12V. To właśnie one, chociaż niepozorne, stwarzają największe możliwości w zakresie dekoracji wnętrz o różnym przeznaczeniu. Jak wykorzystać pasek LED w aranżacji nowoczesnej przestrzeni? Przeczytaj artykuł do końca i odkryj 5 topowych pomysłów. 

Czym jest pasek LED 12V?

Pasek LED 12V to elastyczna taśma wyposażona w liczne diody LED, które emitują światło o pożądanej barwie. Ze względu na konstrukcję i ogromną funkcjonalność, pasek LED może być stosowany jako element dekoracji świetlnej lub główne źródło światła. Ogromną zaletą proponowanego rozwiązania oświetleniowego jest możliwość swobodnej regulacji długości taśmy. Pasek LED, np. taki: https://www.newled.pl/pl/p/Pasek-LED-LT-5060-12V-45W-5m-IP20-CW-2500lm-Barwa-swiatla-zimna-biala/693 może być docinany do dowolnego rozmiaru (miejsca cięcia są oznaczone bezpośrednio na taśmie, pomiędzy diodami LED).

Pasek LED 12V w aranżacji – TOP 5 pomysłów

1. Podświetlenie blatów kuchennych

Dobrze doświetlona kuchnia… wzmaga apetyt. Pomieszczenie nie tylko zyskuje niebanalny, designerski charakter, ale także staje się szalenie funkcjonalne. Pasek LED 12V zwykle zdobi blaty kuchenne na styku ze ścianą lub jest montowany bezpośrednio pod górnymi szafkami.

2. Pasek LED w łazience

Klimat, który pasuje do nastroju? Osiągnięcie takiego efektu w łazience (wbrew pozorom!) nie jest trudne: wystarczy pasek LED 12V. Montować go można pod prysznicem lub wanną, wokół lustra albo nad umywalką. 

3. Taśma LED w nowoczesnym salonie 

Sufity podwieszane, celowe wnęki albo minimalistyczne i oszczędne w detale meble w nowoczesnych salonach i przestronnych pokojach dziennych są już standardem. Stanowią one fantastyczną bazę dla taśmy LED. Rozmieszczone na pasku diody w szalenie ciekawy sposób eksponują piękno aranżacji, dbają o jej funkcjonalność i pozwalają zaprowadzić we wnętrzu pożądany nastrój. 

4.Pasek LED w dekoracji schodów

Pasek LED 12V to absolutny must have w domach i mieszkaniach, w których pojawiają się… schody! Nowoczesna dekoracja świetlna poradzi sobie świetnie bez względu na konstrukcję tego elementu. Taśma może być montowana pod stopniami, wzdłuż balustrady albo na styku ściany i stopni. 

5. Funkcjonalne oświetlenie sypialni

Paski LED znajdują zastosowanie w sypialni. To oświetlenie funkcjonalne i bardzo dekoracyjne: może być montowane za wezgłowiem łóżka lub w szafie. Barwę paska LED należy dopasować do własnych preferencji i aranżacji sypialni. Efekt niemal zawsze jest spektakularny.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *