Silesion.PL

serwis informacyjny

Jak skutecznie obstawiać badminton?

Podchodząc do tematu obstawiania w zakładach sportowych tak naprawdę możemy wybrać jedną z dwóch dróg. Pierwsza z nich opiera się tylko i wyłącznie na szczęściu, zaś druga – na dogłębnej analizie. Co wybrać? W przypadku pierwszej opcji z pewnością zdarzą się nam wygrane. Ale będą one rzadkie, a takie typowanie w dłuższej perspektywie jest dość frustrujące. Poza tym panuje zasada, że szczęście najlepiej zostawić tym, którzy grają w kasynie. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku obstawiania. Jeśli chcesz wygrywać i być w tym fachu profesjonalistą wybierz wiedzę.

Taki tok myślenia tyczy się każdej dyscypliny sportowej, a w tym badmintona. Mówiąc jednak o dogłębnej analizie mamy na myśli dość szeroki zakres potencjalnie interesujących nas tematów. Warto to nieco zwęzić i poświęcić swój czas na naprawdę ważne kwestie. Stąd też jeśli interesuje Cię jak skutecznie obstawiać badminton to poniżej znajdziesz kilka istotnych elementów, którymi warto się kierować podczas typowania tej dyscypliny sportowej. Dzięki temu zwrócisz uwagę jedynie na istotne tematy i zaoszczędzisz dużo czasu.

 1. Regulamin turnieju.
  Uważasz, że każdemu zawodnikowi zależy zawsze na wygranej? To jesteś w błędzie! Niestety historia zna już przypadki, kiedy to jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania sportowcy robią wszystko, by go nie wygrać. Przykład? Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Kilka zawodniczek zostało zdyskwalifikowanych zaraz po tym jak chciały przegrać swoje spotkania. To pokazuje, że regulaminy turniejów mają niezwykle ważne znaczenie na końcowe wyniki. Kiedy w grę wchodzi prosta zasada, iż przegrany odpada, wtedy to nie ma mowy o żadnych kalkulacjach. Każdy wychodzi odpowiednio zmotywowany, by przejść do kolejnego etapu. Niekiedy jednak zasady turnieju pokazują, że możemy przewidzieć co stanie się za niedługi czas. Zawodnicy obliczają sobie, że w pewnym momencie lepiej przegrać, by później nie natrafić na mocnego zawodnika. To daje automatycznie i nam duże możliwości. Wiedząc o tym możemy wyczuć jak może zakończyć się spotkanie, a tym samym możemy znaleźć „niespodziankę”, na której będziemy w stanie sporo zarobić.
 2. Mecze bezpośrednie.
  Jeśli chcesz wiedzieć jak z zyskiem obstawiać badmintona to odpowiedzią na to pytanie mogą być właśnie mecze bezpośrednie. To niezwykle ciekawa kwestia, ponieważ są zawodnicy, którzy plasują się na wysokim miejscu w rankingu. Mimo to posiadają oni często dwóch czy trzech przeciwników, którzy im po prostu „nie leżą”. Wynika to z tego, że są gracze, którzy zupełnie nie dają sobie rady z pewnym stylem gry. I nie ma znaczenia, że potrafią oni wygrywać z ponad 80-90% innymi bez problemów. Dzięki tej wiedzy możemy znaleźć ciekawe value, gdyż bukmacherzy często opierają się tylko i wyłącznie na rankingu, który w tym przypadku jest zgubny.
 3. Psychika zawodnika.
  Szczególnie ważna kwestia w przypadku sportów indywidualnych. Nie każdy ma w sobie tyle siły, by przegrywając w secie kilkoma punktami obudzić w sobie fightera. Gdy owa przewaga wynosi 7-9 punktów mało kto decyduje się zawalczyć o jego wygranie. Dlatego też obstawiając na żywo możemy złapać dobre kursy. Jeśli będziesz obserwować takie mecze to zauważysz często pojawiający się schemat – gracz przegrywa wysoko pierwszego seta, by w kolejnych dwóch pokazać swoją wartość i ostatecznie wygrać całe spotkanie. To oczywiście dobre wiadomości dla obstawiających, gdyż po pierwszym secie kursy na sportowca, który ostatecznie wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko rosną. Daje nam to możliwość większego zarobku niżeli obstawienie spotkania na samym początku.
 4. Forma zawodnika.
  Niekiedy przeglądając ranking nie otrzymamy na tyle realnych informacji o danym zawodniku co jego aktualna forma. Dlatego też jeśli obserwujemy mecze na żywo i tak też właśnie typujemy starajmy się brać ten czynnik pod uwagę jako jeden z najważniejszych.
 5. Media społecznościowe.
  Niekiedy zawarte tam informacje potrafią być odpowiedzią na wszystkie interesujące nas pytania. Możemy tam bowiem znaleźć wiadomości na temat kontuzji, nastawienia zawodnika czy spraw rodzinnych, które także mają na niego wpływ. Stąd też starajmy się przeglądać profile na takich portalach jak Instagram czy Twitter. Dzięki temu dowiemy się z jakim nastawieniem do zbliżającego się spotkania przygotowują się zawodnicy.
 6. Ranking.
  Co prawda jest wiele ważniejszych kwestii, ale warto mimo wszystko wiedzieć na którym miejscu obecnie w rankingu plasuje się dany gracz. Więcej czasu należy z pewnością poświęcić na spadki lub awanse, które mogą być tam zawarte. Te informacje będą dla nas o wiele bardziej cenniejsze.
 7. Różnica czasu.
  Znacząca ilość turniejów odbywa się na kontynencie azjatyckim. Jednakże przeglądając kalendarz widać, że pewna ich część jest także w Europie. W tym przypadku interesować powinna nas różnica czasowa. Nie każdy z zawodników jest w stanie tak szybko zaaklimatyzować się w danym miejscu i grać na swoim najwyższym poziomie. Skutkiem tego są nienajlepsze momenty podczas pierwszych spotkań.
 8. Turnieje o niższej randze.
  To szansa na poszukanie kolejnych niespodzianek. Tym bardziej jeśli następną jest niezwykle ważna i większa impreza. Wtedy to topowi zawodnicy mogą odpuszczać mniejsze zawody, gdyż głównie będzie im zależeć na lepszych efektach w turniejach o wyższej randze. Nie będą chcieli tracić sił, ani ryzykować kontuzją, która wykluczy ich ze zdobywania większych tryumfów.
 9. Szybka analiza kursów.
  Badminton to nie piłka nożna. Dlatego też bukmacherzy wystawiają kursy niekiedy bez większego zastanowienia. Pomyłki są wtedy bardzo częste, a my możemy złapać duże kursy. Dlatego starajmy się wcześniej wykonać dokładną analizę spotkania, by zaraz po ich wystawieniu zwiększać swoje wygrane. Pamiętajmy, że z każdą godziną będą one korygowane.
 10. Temperatura powierza.
  Kto by pomyślał, że temperatura powietrza panująca na hali ma znaczenie? A jednak! Warto wziąć to pod uwagę, ponieważ od niej zależna jest szybkość kometki. Im temperatura jest wyższa, tym leci ona szybciej i na odwrót. Nie trudno zgadnąć, że im cieplej tym większe szanse na wygraną mają gracze atakujący. Dlatego też sprawdzajmy, w którym kraju odbywają się zawody i jakie panują tam temperatury.
  PODSUMOWANIE.
  Obstawianie badmintona z zyskiem nie jest trudnym wyzwaniem. Tak naprawdę trzymając się powyższych porad jesteśmy w stanie skutecznie ograć bukmachera. Wielu z nich nie zwraca tak dużej uwagi na tę dyscyplinę sportową. Warto to wykorzystać, tym bardziej, że przecież każdy sport wymaga od nas analizy. A w tym przypadku już na starcie posiadamy przewagę nad firmami bukmacherskimi.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024