Silesion.PL

serwis informacyjny

Jak rozplanować meble w narożnej kuchni?

Jak rozplanowac meble w naroznej kuchni

Jak rozplanowac meble w naroznej kuchni

Jednym z najpopularniejszych układów kuchni w naszych domach i mieszkaniach, jest ta narożna. W jaki sposób rozplanować w niej meble, aby była funkcjonalna i stylowa?

Narożna kuchnia – co warto wiedzieć?

Narożna kuchnia to wygodne rozwiązanie, które możemy znaleźć w wielu domach i mieszkaniach. Można ją zaprojektować na wiele sposobów, zarówno jeśli chodzi o sam układ mebli, jak i rozmieszczenie sprzętów AGD. Wykorzystanie rogu pomieszczenia sprawdza się świetnie zwłaszcza tam, gdzie powierzchnia jest niewielka i należy zagospodarować ją optymalnie.

Najczęściej stosowane układy mebli w narożnej kuchni to te w kształcie litery L i U. Przy czym ten drugi sprawdzi się tylko w pomieszczeniach o większej powierzchni. Decydując się na kuchnię narożną, warto już na etapie projektowania dokładnie przemyśleć cały układ, aby efekt końcowy był zgodny z oczekiwaniami i przede wszystkim zapewniał wygodę codziennego użytkowania wnętrza.

W kwestii mebli dobrym rozwiązaniem będzie kuchnia na wymiar, ponieważ można ją dopasować do swoich potrzeb i zagospodarować każdy metr roboczy pomieszczenia. Jest to zdecydowanie lepszy wybór od gotowych mebli dostępnych w salonach, które czasami ciężko jest dostosować do metrażu lub kształtu kuchni.

Jak rozmieścić poszczególne strefy?

Każda kuchnia powinna mieć wyodrębnione strefy, dzięki którym codzienne przygotowywanie posiłków będzie bardziej komfortowe. Ponadto taki podział pozwala też zachować porządek podczas pracy. Warto więc dokładnie zaplanować rozmieszczenie mebli, które uwzględni odpowiedni układ.

W przypadku kuchni narożnej, tej w kształcie litery L, właśnie w samym rogu sprawdzi się najlepiej strefa przygotowywania. Będzie to blat roboczy, który użyjemy do przygotowania posiłku na desce, można tam ustawić przyprawy lub potrzebne akcesoria. Bezpośrednio przy tej części z jednej strony zaplanować można strefę gotowania. To przede wszystkim płyta grzewcza, piekarnik czy też miejsce na kuchenkę mikrofalową. Z kolei po drugiej stronie zaprojektujmy kolejno strefę zmywania, przechowywania i zapasów. Część zmywania to miejsce, gdzie znajdzie się zlewozmywak, zmywarka i kosz na odpady. Przechowywanie to szafki na sztućce i naczynia, a w strefie zapasów ustawimy oczywiście lodówkę.

Meble według indywidualnego projektu

Meble na wymiar to najlepszy sposób na funkcjonalne zagospodarowanie kuchni narożnej. Indywidualny projekt uwzględni bowiem wszystkie nasze potrzeby. Przestrzeń można wtedy wyposażyć w taki sposób, który ułatwi codzienną pracę w kuchni. Warto też dodać, że meble na wymiar to bardzo duże możliwości w zakresie doboru odpowiednich materiałów i ulubionych kolorów.

Projekt i realizację kuchni warto zlecić rzetelnej firmie, która ma w tym zakresie spore doświadczenie, ponieważ będziemy mieć wtedy gwarancję, że finalny efekt spełni nasze oczekiwania. Firma AMS Meble będzie świetnym wyborem. To profesjonaliści z branży, którzy przez lata zrealizowali już szereg projektów przepięknych i praktycznych kuchni na wymiar.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024