Silesion.PL

serwis informacyjny

Jak otworzyć kolej na mieszkańców? Zaprojektuj przyszłość transportu.

Jak otworzyc kolej na mieszkancow Zaprojektuj przyszlosc transportu

Jak otworzyc kolej na mieszkancow Zaprojektuj przyszlosc transportu

Aby w przyszłości codzienne dojazdy do pracy i szkoły były szybkie i komfortowe, konieczne jest podjęcie działań już teraz. Organizatorzy projektu “Jak otworzyć kolej na mieszkańców?” chcą rozpocząć współpracę z mieszkańcami GZM, użytkownikami transportu publicznego. Drobne zmiany w organizacji ruchu lub usunięcie barierek mogą skrócić czas dojścia do stacji lub przystanku o kilka minut.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców GZM do rozmów na temat węzłów przesiadkowych przy stacjach kolei metropolitalnej i planowania ich razem. Projekt zakłada przeprowadzenie ankiet i wspólne spacery po okolicy istniejących i przyszłych przystanków kolejowych w 6 miastach i gminach na terenie GZM. Spotkanie otwierające projekt odbędzie się 12 kwietnia 2023 roku w godzinach 17:00-19:00 w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie przy ulicy Metalowców 4a.

Bardzo ważna jest obecności każdego zainteresowanego tematem transportu w Metropolii. Można się zarejestrować poprzez formularz na stronie https://forms.office.com/e/38NGHEaG1T. Kontakt można też nawiązać mailowo mobilnosc@metropoliagzm.pl lub telefonicznie pod numerem 32 718 07 11.

Trwają prace na linii kolejowej nr 131 na odcinku od Chorzowa Batorego przez Bytom do Nakła Śląskiego. Projektuje się także odcinek z przystankami w Nakle Śląskim, Tarnowskich Górach Osadzie Jana i Tarnowskich Górach. Dzięki tym inwestycjom za kilka lat dojazd do pracy czy szkoły będzie szybszy.

Jednakże remonty torów i nowe perony to nie wszystko. Potrzebna jest również wspólna siatka połączeń autobusowych, tramwajowych i kolejowych, szybka i sprawna przesiadka oraz komfortowe dojście do stacji lub przystanku kolejowego. Projekt organizowany jest przy wsparciu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) oraz Komisji Europejskiej we współpracy z Centrum Unijnych Projektów Transportowych i Spółdzielnią Socjalną FADO.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024