Silesion.PL

serwis informacyjny

Jak zamontować żaluzje metalowe? Instrukcja krok po kroku

Jak montowac zaluzje metalowe instrukcja krok po kroku

Jak montowac zaluzje metalowe instrukcja krok po kroku

Mogłoby się wydawać, że żaluzje aluminiowe to przeżytek. Jednak nadal wiele osób wybiera je do biur lub domów ze względu na łatwość użytkowania i nowoczesny wygląd. Świetnie prezentują się np. we wnętrzach industrialnych i loftowych. Ich mocowanie wcale nie jest skomplikowane. Sprawdź, jak zamontować żaluzje aluminiowe krok po kroku.

Kiedy warto zamontować żaluzje aluminiowe do okien?

Żaluzje różnych rodzajów wracają do łask. Stanowią bardziej praktyczny wybór niż rolety czy zasłony, które nie pozwalają na płynną regulację dopływu światła. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się znane od lat aluminiowe żaluzje, które obecnie występują w różnych kolorach.

Nowoczesna aranżacja z żaluzjami aluminiowymi 50 mm loft od Clicky

Żaluzje wykonane z metalu pasują do bardzo wielu wnętrz. Metalowe lamele świetnie sprawdzą się w mieszkaniu w stylu industrialnym, nowoczesnym lub loftowym.

Zasłony okienne z aluminium pokochają ci, którzy cenią sobie praktyczne rozwiązania. Trudno o lepszy wybór do łazienki lub kuchni, gdzie łatwo o zabrudzenia i gdzie panuje wilgoć. Co ważne, czyszczenie aluminiowych lameli zajmuje kilka chwil.

Gotowe żaluzje aluminiowe – dobierz rozmiar idealny do twojego okna

Wybranie odpowiedniego rozmiaru żaluzji metalowej nie jest trudne, wystarczy wykonać dokładne pomiary szyby lub wnęki okiennej – w zależności od wybranego sposobu montażu.
Przystępnie napisaną instrukcję wykonywania pomiarów i obliczania rozmiaru żaluzji metalowych znajdziesz na Clicky.pl. Przed przystąpieniem do mierzenia przemyśl, który sposób montażu w danym wnętrzu będzie najbardziej odpowiedni.

Żaluzje aluminiowe 50 mm Home marki Clicky

Montaż żaluzji metalowych krok po kroku

Montaż żaluzji aluminiowych nie jest skomplikowany, wystarczy, że dokładnie przeczytasz instrukcję producenta i wykonasz wszystkie kroki zgodnie z zaleceniami. 

Przed rozpoczęciem montażu zdecyduj, w jaki sposób chcesz zamocować żaluzje aluminiowe i przygotuj narzędzia. Rekomendowanym sposobem montażu żaluzji metalowych jest umieszczenie ich nad wnęką okienną. Nie utrudniają w ten sposób otwierania okien ani nie ograniczają zakresu uchylenia skrzydła. 

Najłatwiejsze jest zamontowanie żaluzji w sposób bezinwazyjny, czyli niewymagający przykręcania uchwytów do ściany lub ramy okna. Jeśli wybrałeś montaż naścienny, przygotuj listwę montażową i oznacz punkty, w których będą mocowane uchwyty i wkręty. Następnie zamocuj uchwyty i mechanizm do listwy montażowej. Na mechanizmie umieść lamele. Na koniec przetestuj, czy żaluzja działa poprawnie, kilkukrotnie opuszczając ją i podnosząc.

Jeśli wybrałeś montaż w oknie, oznacz miejsca, w których będą montowane uchwyty i zamocuj je do górnej ramy okna za pomocą wkrętów. Upewnij się, że są one równo rozmieszczone. Zamocuj listwę montażową do ściany za pomocą wkrętów i kołków. Połącz uchwyty z listwą montażową i umieść na górnej części okna. Na końcu zamocuj mechanizm i umieść na nim lamele. Gotowe!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024