Silesion.PL

serwis informacyjny

Jak będzie z tym Stochem w Turnieju Czterech Skoczni?

Turniej Czterech Skoczni to zdecydowanie najbardziej prestiżowe zawody w skokach narciarskich. Niektórzy tryumf w tym turnieju stawiają nawet nad złotem igrzysk olimpijskich, co wydaje się zrozumiałe. W TCS nie ma miejsca na pomyłki.

Dwa skoki w Oberstdorfie, dwa w Garmisch-Partenkirchen, dwa w Innsbrucku i dwa w Bischofshofen. Co je łączy? To, że wszystkie muszą być perfekcyjne, jeśli marzy się o końcowym zwycięstwie i zgarnięciu Złotego Orła. Co najlepsze, obecny system w skokach nie do końca sprawiedliwie rekompensuje zmienność warunków wietrznych, bo co da komuś kilka punktów więcej, jeśli trafi akurat na takie warunki, które po prostu nie pozwalają odlecieć daleko? Z tego powodu do końcowego tryumfu trzeba dołożyć jeszcze jeden element, ale jakże ważny – szczęście. 

Dawid Kubacki Piotr Żyła wciąż mają szansę na dobry wynik, Kamil Stoch na swoje trzecie zwycięstwo w tym cyklu będzie musiał poczekać przynajmniej do sezonu 2020/21. W 68. edycji TCS szanse na sukces zaprzepaścił już w Oberstdorfie, zajmując 19. miejsce. Po tym konkursie do liderującego Ryoyu Kobayashiego tracił już 38,1 pkt! Stoch w swojej karierze wygrał już wszystko, na stałe zapisał się na kartach historii skoków – rodzi się więc pytanie, kiedy zdejmie narty, odłoży je na bok i powie pas. Do tego momentu z pewnością jest bliżej niż dalej. Co prawda perspektywa startu w Pekinie w 2022 roku na zimowych igrzyskach i druga obrona złota na skoczni dużej jest kusząca, ale wciąż odległa. Myślicie, że realnym scenariuszem jest zakończenie kariery przez polskiego lotnika już po tym sezonie? BETFAN przygotował dla Was taki zakład. Kto wie, może nasz orzeł z Zębu właśnie do 31 marca 2020 roku ogłosi zakończenie kariery? 

Adam Małysz wygrał 39 konkursów Pucharu ŚwiataKamil Stoch takich zwycięstw ma 34. W tym sezonie do swojego dorobku dorzucił jedną wygraną, w Engelbergu, tuż przed Turniejem Czterech Skoczni. W klasyfikacji wszech czasów Stoch jest obecnie na piątym miejscu, do czwartego Janne Ahonena brakuje mu 2 zwycięstw, a do najniższego stopnia podium, które zajmuje Małysz – 5. Może forma w dalszej części sezonu pozwoli na dogonienie orła z Wisły jeszcze tej zimy? BETFAN dla Was na taki scenariusz zakład i może warto go zagrać ze względu na to, że poprzednie sezony pokazują, że Stoch lepiej czuje się w okresie po TCS. Aż 25 z jego pucharowych tryumfów miało miejsce po niemiecko-austriackim „czteroboju”. Procentowo daje to prawie 75%, więc jest nadzieja, że także i teraz forma z Nowym Rokiem nadejdzie… Czekamy!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author