Silesion.PL

serwis informacyjny

FilmBET v4: Złote Globy w BETFAN!

W nocy z piątego na szóstego stycznia czeka nas 77. ceremonia wręczenia Złotów Globów – nagrody, która jest przyznawana przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Tak się składa, że legalny polski bukmacher BETFAN ma na tę okazję specjalną ofertę.

W tym roku statuetki będą wręczane m.in. dla najlepszej aktorki w dramacie, najlepszej aktorki w komedii/musicalu, najlepszej komedii/musicalu, najlepszego aktora w dramacie, najlepszego aktora w komedii/musicalu, najlepszego dramatu oraz najlepszego reżysera. Wszystkie te kategorie możecie obstawiać u legalnego bukmachera BETFAN. Co ciekawe, wszystkie te nagrody  -poza ostatnią z wymienionych – są przyznawane od 1951 roku. Jedynie nagroda za najlepszego reżysera jest wręczana od samego początku plebiscytu, czyli od 1944 roku.

Filmem, który dotychczas zgarnął najwięcej statuetek był „La La Land” w reżyserii Damiena Chazelle. To dzieło zgarnęło aż siedem statuetek za rok 2016!  Za to inny z filmów, któremu zostały przyznane najważniejsze nagrody – czyli za reżyserie, aktora, film, scenariusz i aktorkę – był legendarny „Lot nad kukułczym gniazdem”. Czy w tym roku, którekolwiek z dzieł będzie w stanie się przybliżyć do sukcesu powyższych? Będzie o to trudno, gdyż w tym roku siły zostały rozdzielone niemalże po równo.

Według legalnego bukmachera BETFAN główną faworytką do zgarnięcia statuetki za najlepszą aktorkę w dramacie jest Renee Zellweger za rolę w „Judy”. Pewniej może za to poczuć się Awkwafina, która grała w „Kłamstewkach”. Ona najprawdopodobniej zostanie nagrodzona za najlepszą aktorkę w komedii/musicalu. Jeśli chodzi o aktorów to największym faworytem do zgarnięcia statuetki za najlepszą rolę w dramacie jest Joaquin Phoenix za to co zrobił z tytułowym „Jokerem”. Statuetkę za aktora w komedii/musicalu powinien dostać Eddie Murphy za „Nazywam się Dolemite”. Jednak niekoniecznie tak się musi stać, bowiem za rywala ma wspaniałego Leonardo DiCaprio, który odegrał główną rolę w „Pewnego razu… w Hollywood”.

Całkiem wyrównana stawka jest w kategorii najlepszy reżyser. Tam o główna nagroda powinna przypaść komuś z dwójki Martin Scorsese („Irlandczyk”) – Bong Joon Ho („Parasite”). Film tego pierwszego ma sporą szansę,, żeby zgarnąć statuetkę za najlepszy dramat. A jeżeli chodzi o kategorię najlepsza komedia/musical to statuetka w jej ramach powinna przypaść twórcom „Pewnego razu… w Hollywood”. Kto wie, może w tym roku dojdzie do jakiejś historycznego rozdania? Wszakże zdarzało się takie historie jak „Złoty Glob” dla 9-letniego Ricky’ego Schrodera za film „Mistrz”, albo dla 87-letniego Ennio Morricone za muzykę do „Nienawistnej Ósemki”.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author