Silesion.PL

serwis informacyjny

Jacek Magiera nowym trenerem Śląska Wrocław

Jacek Magiera został trenerem Śląska Wrocław. Nowy szkoleniowiec WKS-u podpisał z wrocławskim klubem umowę obowiązującą do 30 czerwca 2023 roku, z opcją przedłużenia.

Jacek Magiera jako zawodnik reprezentował barwy m.in Rakowa Częstochowa, Legii Warszawa oraz Widzewa Łódź. Ze stołecznym klubem odnosił największe sukcesy, sięgając dwukrotnie po mistrzostwo kraju, a także po Puchar i Superpuchar Polski. Po zakończeniu kariery piłkarskiej pracował w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny Legii, pełniąc także funkcję trenera rezerw warszawskiego zespołu. W 2016 roku Jacek Magiera związał się z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec, lecz po kilku miesiącach powrócił do Warszawy w roli pierwszego szkoleniowca. Z Legią zdobył mistrzostwo Polski, prowadząc również drużynę w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Częścią zawodowego sportu są chwile, w których do rozwoju konieczna staje się zmiana dotychczasowych nawyków i nowe spojrzenie na wykonywaną pracę. Uznaliśmy, że nadszedł moment, w którym drużyna potrzebuje impulsu i przełamania pewnej rutyny. Ze względu na swój warsztat trener Jacek Magiera z pewnością jest w stanie pomóc zespołowi osiągać jak najlepsze wyniki, a dzięki dużej wiedzy na temat młodych polskich zawodników wpisuje się w strategię klubu – mówi Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

W 2018 roku Jacek Magiera rozpoczął pracę w Polskim Związku Piłki Nożnej na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw piłki młodzieżowej. Następnie objął reprezentację Polski U20, z którą awansował do ćwierćfinału mistrzostw świata. Od czerwca 2020 roku był selekcjonerem kadry U19. Pracę dla polskiej federacji zakończył na początku marca br.

Dziękuję za zaufanie i możliwość pracy w klubie z takimi ambicjami jak Śląsk Wrocław. Zawsze starałem wysoko zawieszać poprzeczkę, dlatego chciałbym, aby nasza drużyna walczyła o czołowe lokaty w Ekstraklasie. Od pierwszego dnia w klubie będziemy koncentrować się na czekających nas spotkaniach w obecnych rozgrywkach, ponieważ uważam, że ten sezon może dostarczyć nam jeszcze wielu powodów do zadowolenia – podkreśla Jacek Magiera, nowy szkoleniowiec Śląska Wrocław.

Trener Jacek Magiera w poniedziałek po raz pierwszy spotka się z drużyną i poprowadzi popołudniowy trening Śląska Wrocław.

Fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024