Silesion.PL

serwis informacyjny

Irlandczyk – Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci w filmie Martina Scorsese. Zwiastun Netflix [VIDEO]

Historia “Irlandczyka” oparta jest na życiu mafijnego zabójcy Franka „The Irishman” Sheeran ( Robert De Niro ), którego oskarża się o udział w zabójstwie Jimmy’ego Hoffy , którego zagra w filmie Al Pacino . Scenariusz do filmu The Irishman napisano na podstawie książki Charlesa Brandta „I Heard You Paint Houses”. Premiera filmu zaplanowano na jesień 2019 na platformie Netflix.

Ten film będzie dziewiątą współpracą Roberta De Niro i Martina Scorsese , ale, co zaskakujące, po raz pierwszy Al Pacino i Martin Scorsese pracują razem. To także oznacza, że Robert De Niro i Al Pacino po raz trzeci współpracowali ze sobą, po filmie Heat (Gorączka) z 1995 roku i Righteous Kill (Zawodowcy) z 2008 roku.

W ciągu prawie pięciu lat nagrywanych wywiadów Frank Sheeran (grany przez Roberta De Niro) wyznał autorowi Charlesowi Brandtowi, że przeprowadził ponad dwadzieścia pięć zabójstw na zlecenie dla mafii i swojego przyjaciela Jimmy’ego Hoffy (Al Pacino).

Sheeran nauczył się zabijać w armii amerykańskiej, pełniąc dokładnie 411 dni czynnej służby bojowej we Włoszech podczas II wojny światowej. Po powrocie do domu stał się płatnym zabójcą, pracując dla legendarnego szefa kryminalisty Russella Bufalino (Joe Pesci). Kiedy Bufalino nakazał Sheeranowi zabić Hoffę, zrobił to, wiedząc, że gdyby odmówił, zostałby zabity sam .

Do obsady drugoplanowej należą także Joe Pesci jako Russell Bufalino, urodzony na Sycylii jeden z bossów mafijnych który w pewnym momencie kierował całym zoragnizowaną grupą przestępczą na Wschodnim Wybrzeżu dla organizacji Cosa Nostra. W filmie zobaczymy także Harvey Keitela jako szefa  sycylijskiej mafii, Angelo Bruno. Aktor Bobby Cannavale zagra nowojorskiego gangstera Joe Gallo, którego Irlandczyk przyznał się do zabicia na łożu śmierci. Przez całą swoją karierę jako zabójca mafii trzymał tę część swojego życia w sekrecie przed rodziną, przyznając się do swoich zbrodni w ostatnich  latach życia pisarzowi Charlesowi Brandtowi. Frank Sheeran zmarł w 2003 roku w wieku 83 lat, zaledwie sześć tygodni po przeczytaniu manuskrypt Charlesa Brandta dla The Irishman , który został opublikowany po raz pierwszy rok później w 2004 roku.

Nagrodzeni Oscarem Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci w filmie Martina Scorsese IRLANDCZYK. Film to osadzona w powojennej Ameryce epicka saga o przestępczości zorganizowanej, opowiedziana z perspektywy weterana II wojny światowej, Franka Sheerana, który przez lata zajmował się wymuszeniami i zabójstwami na zlecenie najgroźniejszych przestępców XX wieku. Przedstawione w filmie wydarzenia obejmują okres kilku dekad, a wątek główny skupia się na jednej z największych, nierozwiązanych jak dotąd zagadek w historii USA — tajemniczego zaginięcia słynnego działacza związkowego, Jimmy’ego Hoffy. Film wprowadza widza za kulisy przestępczości zorganizowanej i ukazuje jej mechanizmy działania, osobiste porachunki oraz powiązania z polityką.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author