Silesion.PL

serwis informacyjny

IEM Katowice 2024 – Spodek odleciał już pierwszego dnia

Pierwszy dzień finałów już za nami – obecność polskiej reprezentacji przyciągnęła do Spodka oraz Miedzynarodowego Centrum Kongresowego rzeszę fanów. Trybuny po raz kolejny wypełniła wrzawa wiwatujących kibiców, a IEM Expo powitało tłumy odwiedzających, którzy mogli cieszyć się niezliczonymi atrakcjami.

Oficjalne otwarcie Hall of Heroes było równie zjawiskowe, co w ubiegłych latach. Gości ze sceny głównej powitał Michał “Carmac” Blicharz, który w osobistym przemówieniu poruszył tłumy na trybunach. Puchar, na którym widnieje wygrawerowana lista zwycięzców wszystkich poprzednich edycji turnieju, wniosły legendy polskiego esportu – Mariusz “Loord” Cybulski i Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski. Po oficjalnej ceremonii nadszedł czas na prawdziwe igrzyska. 

Faza Grupowa wyłoniła sześć drużyn, awansujących do Fazy Play-off rozgrywanej na głównej scenie Spodka. MOUZ, z siuhym na pokładzie, oraz do tej pory niepokonany w tym turnieju zespół, Team Spirit, zapewnili sobie miejsce w półfinałach. O dołączenie do nich dziś walczyli G2 Esports, zwycięzcy ubiegłorocznej edycji wydarzenia, FaZe Clan, 

Pierwsze starcia

Pierwszy ćwierćfinał był starciem podopiecznych dwóch legend polskiej sceny esportowej – NEO i TaZa. FaZe Clan zmierzyło się z G2 Esports w zaciekłej walce o miejsce w półfinałach. Po wielu wyrównanych rundach finalnie zawodnicy FaZe Clan wyszli na prowadzenie, dzięki swojej determinacji i zgraniu zapewniając sobie miejsce w półfinałach z wynikiem 2:0

Kolejny mecz również był pełen emocji i adrenaliny dla polskich fanów. Po raz pierwszy od wielu lat scena Spodka miała okazję gościć tak liczną rodzimą reprezentację – ENCE sprawnie wspinało się po drabince w trakcie Fazy Grupowej, aby finalnie zmierzyć się w ćwierćfinałach przeciwko Team Falcons. Chociaż w pierwszej mapie Falconsi zupełnie zdominowali zespół kubena, ENCE, na mapie Overpass, pokazało, że nie oddadzą półfinałów tak łatwo. Pierwsze rundy trzeciej mapy były zaciętą, wyrównaną walką – w końcowej fazie trzeciej mapy oba zespoły grały punkt za punkt, jednak finalnie to Team Falcons awansowali do półfinałów.

Jutrzejsze starcia przedstawiają się następująco:

  • 16:15 – MOUZ vs FaZe Clan
  • 19:30 – Team Spirit vs Team Falcons

Wczoraj ruszyły również rozgrywki StarCraft II, a już jutro wyłonieni zostaną najlepsi, którzy zmierzą się w Fazie Play-off w niedzielę. 

Przed nami jeszcze dwa dni pełne esportowych wrażeń, wobec czego gorąco zapraszamy do śledzenia rozgrywek przez resztę finałowego weekendu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024