Silesion.PL

serwis informacyjny

Hubert Turski przedłużył umowę z Pogonią Szczecin

Transfery

Transfery

Kontrakt z napastnikiem obowiązuje obecnie do końca czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Osiemnastoletni napastnik swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Unii Dolice. Na Twardowskiego trafił w 2014 roku. W III lidze zadebiutował mając 15 lat. Do dziś w drużynie rezerw wystąpił 26 razy i zdobył 15 goli. W 2020 roku zaliczył premierowy występ w ekstraklasie. W oficjalnych meczach pierwszego zespołu zagrał 10-krotnie. W czerwcu zdobył złoty medal Centralnej Ligi Juniorów starszych.

Sezon 2021/2022 Turski spędzi na wypożyczeniu w pierwszoligowym Chrobrym Głogów, w którym zdążył rozegrać już trzy spotkania. Obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 19.

– Hubert miał w ostatnich sezonach trochę problemów zdrowotnych, ale wierzymy, że to już za nim. Jest bardzo młodym zawodnikiem, wciąż się rozwija i ma ogromny potencjał. Bez problemu radzi sobie na poziomie III ligi, więc zdecydowaliśmy się, by mógł regularnie sprawdzać się na wyższym poziomie, jednocześnie przedłużając z nim naszą umowę – mówi Dariusz Adamczuk, szef pionu sportowego.

Pogoń Szczecin w ostatnim czasie podpisała nowe kontrakty z Marcelem Wędrychowskim, Kacprem Smolińskim i Kryspinem Szcześniakiem.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024