Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokejowe Orlice rozegrają Turniej 4. Narodów na katowickim Jantorze. Przygotowują się do mistrzostw świata w Korei

Hokejowe Orlice rozegraja turniej czterech narodow na katowickim Jantorze. Przygotowuja sie do mistrzostw swiata w Korei

Hokejowe Orlice rozegraja turniej czterech narodow na katowickim Jantorze. Przygotowuja sie do mistrzostw swiata w Korei

Zagrają z Dunkami, Brytyjkami i Włoszkami. Nasza hokejowa reprezentacja zmierzy się w międzynarodowym turnieju na Jantorze od 7 do 9 lutego.

Polki w kwietniu lecą do Korei na mistrzostwa świata seniorek dywizji 1B. Hokejowe Orlice liczą na złoto i awans do wyższej dywizji, więc zmagania na katowickim lodowisku są okazją do zaprawienia w bojach. Powalczą na Jantorze z Dunkami dziś o 20.00, w środę o 20.00 z Brytyjkami. Z Włoszkami zagrają 9 lutego o 19.30. Wstęp jest wolny.

– Nasi rywale grają na wysokim poziomie, ale wierzymy w wygranie turnieju. Zawsze walczymy do końca – na lodzie zostawiamy nasze serca. Nie raz pokazałyśmy kibicom, że nie będą się nudzili na trybunach. To dla nas sprawdzian przed kwietniowymi mistrzostwami świata w Korei. Tam jedziemy po złoto i awans, a z roku na rok jesteśmy coraz bliżej – powiedziała Karolina Późniewska, kapitanka polskiej reprezentacji.

Hokejowe Orlice, bo o nich mowa, mają od 15 do 33 lat. Łączy je wyjątkowa pasja do dynamicznego i emocjonującego sportu – trenują wieczorami, a weekendami jeżdżą na mecze.

Na swoim koncie mają kilka złotych medali z mistrzostw świata dywizji 5, dywizji 2B, dywizji 2A, srebrny medal z mistrzostw 1B i brązowy medal mistrzostw 1B. Awansowały też do decydującej fazy eliminacji igrzysk olimpijskich.

– Osiągnięcia reprezentacji seniorek nie pozostawiają złudzeń. Dziewczyny zakochały się w hokeju i zajmują teraz najwyższą w historii 19 pozycję światowego rankingu. Świadczy to o rosnącej popularności dyscypliny w Polsce – powiedziała Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL i członek zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.

Turniej odbędzie się na katowickim lodowisku Jantor – jednym z czterech pełnowymiarowych lodowisk w mieście.

Katowicka baza lodowa jest jedną z największych w Polsce. Oprócz Jantoru, miasto dysponuje także Jantorem II, Spodkiem i sezonowymi Murckami. Katowice hokejem stoją od lat. Cieszymy się, że grają tu polskie reprezentacje i zawodnicy z całego świata. Trenuje tu wielu utytułowanych zawodników. Największy klub hokejowy – GKS Katowice jest mistrzem Polski i zdobywcą Superpucharu – powiedział Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024