Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokejowe Mistrzostwa Świata U18 odbędą się na Stadionie Zimowym w Sosnowcu

Hokejowe Mistrzostwa Świata U18 odbędą się na Stadionie Zimowym w Sosnowcu

W fińskim Tampere trwa Kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie. IIHF podjął decyzję, że w Polsce odbędą się Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IIA juniorów. Turniej zostanie zorganizowany na Stadionie Zimowym w Sosnowcu.

IIHF wybrał organizatorów turniejów Mistrzostw Świata. W dniach 17-23 kwietnia 2024 roku na Stadionie Zimowym w Sosnowcu, który zostanie oficjalnie otwarty w czerwcu tego roku, odbędą się Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IIA. Konkurentem do organizacji turnieju był Bukareszt. Sosnowiec otrzymał ponad 76 procent głosów. Reprezentacja Polski Juniorów zmierzy się z Chorwacją, Wielką Brytanią, Serbią, Rumunią i Holandią.

W Tampere wybrano również gospodarzy MŚ seniorek Dywizji IB, MŚ Dywizji IB U20 juniorów oraz MŚ Dywizji IB U18 Juniorek. Drużyna prowadzona przez Zbigniewa Wróbla w dniach 31 marca-6 kwietnia 2024 roku zagra W Rydze z Wielką Brytanią, Włochami, Słowenią i Łotwą oraz rywalem, który spadnie z Dywizji IA. W drugiej turze głosowania delegaci oddali 14 głosów na Łotwę, a 10 na polską kandydaturę – Katowice. 

MŚ Juniorów U20 odbędą się w słoweńskim Bledzie w dniach 11-17 grudnia 2023 roku a rywalami Biało-Czerwonych będą Słowenia, Ukraina, Włochy, Estonia i Chorwacja. Z kolei MŚ Juniorek U18 z udziałem Polek będą organizowane w Hiszpanii.

W Tampere w Kongresie udział biorą Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Marta Zawadzka, członek zarządu IIHF, wiceprezes PZHL i prezes Polskiej Hokej Ligi oraz Adam Fras, wiceprezes PZHL.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024