Silesion.PL

serwis informacyjny

GKS Tychy: W okrojonym składzie, ale z nastawieniem na ciężką pracę.

GKS Tychy hokej W okrojonym skladzie ale z nastawieniem na ciezka prace

GKS Tychy hokej W okrojonym skladzie ale z nastawieniem na ciezka prace

Uśmiechnięci, wypoczęci i w dobrych nastrojach zameldowali się najpierw w szatni, a następnie przenieśli się do klubowej siłowni. Hokeiści GKS-u Tychy rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W pierwszym dniu zajęć dominującymi tematami były wspomnienia z wakacji oraz awans reprezentacji Polski do światowej elity.

– Byłem kilka dni na Cyprze. Musiałem na pewno trochę zresetować głowę i nastawić się na ciężką pracę. – mówi Jakub Bukowski, zawodnik GKS-u Tychy.

 – Wyjechałem na pięć dni w trakcie majówki do Mediolanu. Wiem, że Olaf Bizacki w trakcie swojego wyjazdu do Barcelony zwiedzał Camp Nou. Ja San Siro nie zobaczyłem, bo byłem nastawiony przede wszystkim na zwiedzanie zabytków. – dodaje Jan Krzyżek, zawodnik GKS-u Tychy.

– W Barcelonie zobaczyłem dosłownie wszystko, co było tylko możliwe . Od hokeja trochę się odciąłem. Oglądałem ostatnie dziesięć minut decydującego meczu o awans do elity, czyli można powiedzieć, że obejrzałem najważniejszy fragment. – wspomina Olaf Bizacki.

Na razie drużyna przygotowuje się w okrojonym składzie. Na poniedziałkowych zajęciach zabrakło reprezentantów Polski, obcokrajowców oraz Filipa Komorskiego, który otrzymał dodatkowe wolne od sztabu szkoleniowego.

Pierwsze dni będą miały charakter wprowadzający i zawodnicy będą ćwiczyli tylko na siłowni, jeździli na rowerkach oraz biegali. W kolejnych tygodniach obciążenia, częstotliwość i intensywność treningów będą szły sukcesywnie do góry. Wicemistrzów Polski będzie można spotkać głównie na boisku, stadionie lekkoatletycznym, w lesie, hali sportowej oraz siłowni.

– Musieliśmy mocno przeanalizować poprzedni sezon, dlatego przeprowadziliśmy wiele rozmów, żeby ulepszyć plan przygotowań. Bardzo ważne jest to, że w Tychach pracujemy systemowo. Nie budujemy wszystkiego od podstaw, tylko jesteśmy na etapie kontynuacji i drobnych modyfikacji. Chcieliśmy mieć zawodników, którzy lubią ciężką prace i takich też zakontraktowaliśmy – zaznacza Jakub Gruth, trener przygotowania motorycznego GKS-u Tychy.

Reprezentanci Polski do treningów dołączą 5 czerwca. Kadrowicze mieli krótszą przerwę, dlatego bardzo szybko powinni wejść w treningi z zespołem. Pierwszy etap przygotowań potrwa do 26 czerwca. Następnie zawodnicy rozjadą się na urlopy. W tym czasie hokeiści będą realizowali rozpiski przygotowane przez sztab szkoleniowy.

Ostatni etap przygotowań rozpocznie się w połowie lipca. Od 17 zawodnicy będą trenowali jeszcze na sucho, a już tydzień później pojawią się po raz pierwszy na lodzie. Wtedy też do zajęć sukcesywnie będą dołączać zawodnicy zza granicy.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024