Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokej: Polacy pokonali Włochów i są bliżej awansu do Elity

Hokej Polacy pokonali Wlochow i sa blizej awansu do Elity

Hokej Polacy pokonali Wlochow i sa blizej awansu do Elity

We wtorek, 2 maja w Nottingham w Mistrzostwach Świata Dywizji IA Biało-Czerwoni zmierzyli się z Włochami. Po emocjonującym spotkaniu Polacy wygrali 4:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Mateusz Michalski, Krystian Dziubiński, Bartłomiej Jeziorski i Grzegorz Pasiut. W środę drużyna zmierzy się z Koreą Południową, a w piątek na zakończenie turnieju z Rumunią. Środowy mecz rozpocznie się o godz. 13:30 i będzie transmitowany w TVP Sport.

Biało-Czerwoni rozpoczęli z animuszem, w 6. minucie Radosław Galant podał do Mateusza Michalskiego, który zaskoczył bramkarza włoskiej drużyny. Włosi szybko wyrównali, bo minęła niewiele ponad minuta. Drugą tercję nasz zespół rozpoczął z pięciominutową przewagą, bo Tommaso Travers zaatakował Bartosza Fraszko. Polacy wykorzystali to, Krystian Dziubiński wpakował krążek do bramki, ale Włosi odpowiedzieli. W 27. minucie Daniel Ross Tedesco wyrównał na 2:2. Pod koniec drugiej tercji Bartłomiej Jeziorski uradował polskich kibiców, strzelając gola na 3:2. W trzeciej odsłonie rywale przeważali, ale na listę strzelców wpisał się Grzegorz Pasiut.

Bardzo cieszymy się z tej wygranej, ale czekają nas jeszcze dwa mecze. To będą całkiem inne spotkania niż z Włochami, bo musimy kreować więcej sytuacji. Po tym, jak wygrywaliśmy 3:2, twardo broniliśmy. Mieliśmy sporo osłabień, ale daliśmy radę. Nie mieliśmy w głowie żadnych porażek z przeszłości, bo liczy się tu i teraz – zaznaczał napastnik Grzegorz Pasiut.

Dzięki tej wygranej nasz zespół ma bardzo duże szanse na awans do Elity. Awans uzyskają dwa najlepsze zespoły. W środę Polacy zmierzą się z Koreą Południową, a w piątek na zakończenie turnieju z Rumunią. Środowy mecz rozpocznie się o godz. 13:30 i będzie transmitowany w TVP Sport.

– To było jedno z najważniejszych spotkań w mojej karierze trenerskiej. Przed meczem widziałem, jak chłopaki byli mocno skoncentrowani, skupieni i czułem, że będzie bardzo dobrze. Trzymaliśmy się planu, zdobyliśmy gola w pierwszej tercji, potem wykorzystaliśmy przewagi i dobrze broniliśmy w osłabieniach, John Murray też wykonał świetną robotę, ale jeszcze wciąż sporo pracy przed nami, bo środowy rywal Korea Południowa to bardzo wymagający przeciwnik – mówił selekcjoner Robert Kalaber.

WŁOCHY – POLSKA 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Trivellato 7, Tedesco 27 – Michalski 6, Dziubiński 23, Jeziorski 38, Pasiut 57

WŁOCHY: Fazio – Spornberger, Larkin; Miceli, Petan, Tedesco – Trivellato, Pietroniro; Frigo, Mantenuto, Zanetti- Miglioranzi, Insam; Brunner, Hannoun, Marchetti – Glira, Gios; Deluca, Traversa, McNally. Trener: Mike Keenan.

POLSKA: Murray (Miarka) – Kruczek, Wajda; Wronka, Pasiut, Fraszko – Kolusz, Ciura; Paś, Dziubiński, Łyszczarczyk – Dronia, Kostek; Zygmunt, Wałęga, Jeziorski – Górny, Jaśkiewicz; Michalski, Starzyński, Galant. Trener: Robert Kalaber.

IIHF 2023 Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB
29 kwietnia – 5 maja, 2023
Nottingham, Wielka Brytania

1.Polska3715-7
2.Włochy3614-7
3.Wielka Brytania259-4
4.Korea Płd.336-12
5.Rumunia337-13
6.Litwa202-10

Wyniki i Terminarz Turnieju

29 kwietnia, sobota                                                                                                         

 • Polska – Litwa 7:0
 • Rumunia – Włochy 2:6
 • Korea Południowa – Wielka Brytania 4:0

30 kwietnia, niedziela

 • Litwa – Rumunia 2:3
 • Wielka Brytania – Polska 5:4 po dogrywce
 • Włochy – Korea Południowa 6:1

2 maja, wtorek

 • Rumunia – Korea Południowa 2:5
 • Włochy – Polska 2:4
 • Wielka Brytania – Litwa, godz. 20:30, Transmisja TVP Sport

3 maja, środa

 • Korea Południowa – Polska, godz. 13:30, Transmisja TVP Sport
 • Litwa – Włochy, godz. 17:00
 • Wielka Brytania – Rumunia, godz. 20:30

5 maja, piątek

 • Polska – Rumunia, godz. 13:30, Transmisja TVP Sport
 • Litwa – Korea Południowa, godz. 17:00
 • Włochy – Wielka Brytania, godz. 20:30, Transmisja TVP Sport

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024