Historia Ustawy Hazardowej
Jedną z najbardziej kontrowersyjnych ustaw ostatnich lat jest tak zwana Ustawa Hazardowa. Swoje korzenie ma ona aż w 2009 roku. Oto jej skrócona historia.
Na początku była afera…
Ironicznie rzecz ujmując, początkiem obecnej ustawy hazardowej była… afera hazardowa. Dotyczyła ona posłów PO, którzy – według ujawnionych danych – mieli otrzymywać różne profity w zamian za korzystne przepisy wobec podmiotów zajmujących się hazardem.
A potem ustawa…
Kolejnym krokiem na drodze do powstania ustawy hazardowej w obecnej formie była… ustawa hazardowa. Została podpisana przez Lecha Kaczyńskiego jeszcze w roku 2009, ale jednocześnie została ona skierowana do Trybunału Konstytucyjnego. Według Prezydenta, zastrzeżenia budził sposób jej przyjęcia do obrad a konkretnie – ekspresowy wręcz jak na polskie warunki tryb prac.
I kolejna ustawa
Niestety pierwsza ustawa (choć wzbudzała wiele równie kontrowersyjnych tematów co jej obecna wersja), nie była zbyt korzystna dla polskiego budżetu. Zabrakło w niej regulacji dotyczących wpływów do budżetu. W efekcie, zaoszczędzone pieniądze nie trafiały do budżetu. I choć celem ustawy było zmniejszenie wpływu hazardu na życie zwykłych Polaków, to doprowadziła ona do zupełnie odwrotnego zjawiska…
Obecna nowelizacja również nie jest pozbawiona błędów. Dotyczą one w głównej mierze monopolizacji STS i regulacji, które pozwalają bardzo szybko zablokować stronę, która trudni się nielegalną działalnością hazardową. Mimo to zabrakło czasu na dopracowanie wielu aspektów tej ustawy, co prawdopodobnie zemści się w przyszłości…
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).