Silesion.PL

serwis informacyjny

Grubson i Mrozu liderami artystycznymi koncertu Urodzin Miasta „Kocham Katowice”

Mrozu i Grubson liderami koncertu Urodzin Miasta „Kocham Katowice” 9 września 2023 Fot. S. Rybok UMK

Mrozu i Grubson liderami koncertu Urodzin Miasta „Kocham Katowice” 9 września 2023 Fot. S. Rybok / UMK

Koncert urodzinowy Miasta “Kocham Katowice” od 2018 roku zyskał uznanie dzięki imponującej liście znakomitych artystów, którzy objęli rolę liderów artystycznych. Organek, Abradab, Krzysztof Zalewski, Brodka i Vito Bambino to tylko niektórzy z nich. Każdy z tych utalentowanych artystów miał za zadanie przygotować unikalny repertuar dedykowany Katowicom, we współpracy z innymi prominentnymi postaciami polskiej sceny muzycznej. Koncert plenerowy Urodzin Miasta był jedyną okazją, aby go wysłuchać. Teraz dołączają do nich dwaj kolejni artyści – Mrozu i Grubson, którzy będą odpowiedzialni za kolejną odsłonę tego wyjątkowego wydarzenia.

– Poprzednie kolaboracje artystów realizujących urodzinowe koncerty wspominamy do dzisiaj, dlatego pozostawiamy formułę i zapraszamy do roli dyrektora artystycznego wyjątkowy duet. Łączymy ze sobą artystów z dwóch zupełnie innych muzycznych światów. Wierzę, że Mrozu i Grubson, wraz z zaproszonymi przez siebie gośćmi, przygotują wyjątkową muzyczną ucztę z okazji 158 urodzin Katowic – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – W tym roku urodzinowy koncert wraca do Strefy Kultury. Ta przestrzeń świetnie sprawdza się przy organizacji tego typu wydarzeń jak festiwale czy koncerty – dodaje prezydent.

Mrozu i Grubson, dwaj muzycy pochodzący z różnych światów muzycznych, ale silnie związani z Katowicami, zostali wybrani na liderów artystycznych koncertu Urodzin Miasta “Kocham Katowice”. Miasto to jest mekką rapu i bluesa, dlatego postanowiono połączyć wybitnego przedstawiciela rapu z czołowym muzykiem rhythm and blues w Polsce.

Grubson, producent, raper i wokalista, gwarantuje prawdziwe muzyczne wydarzenie podczas każdego swojego koncertu, przyciągając nie tylko fanów hip-hopu. Jego albumy zdobywały tytuły złotych i platynowych płyt. Ponadto, jako pierwszy artysta hip-hopowy, pobił rekord na platformie YouTube, osiągając ponad 100 milionów wyświetleń swojego utworu “Na Szczycie”.

W 2019 roku Grubson wziął udział w kultowym wydarzeniu Red Bull Soundclash i pokonał Krzysztofa Zalewskiego w bezpośrednim muzycznym pojedynku przed liczną publicznością na warszawskim Torwarze. Tym razem, jako partner, a nie konkurent, będzie miał Mroza u swojego boku. Mrozu jest uznawany przez krytyków za “najgorętsze obecnie zjawisko polskiego popu”, co potwierdzają jego pięć nagród Fryderyka, prestiżowych wyróżnień polskiej branży muzycznej, zdobytych w tym roku. Ten utalentowany producent muzyczny i kompozytor łączy blues, soul i rock’n’roll. Jego przeboje, takie jak “Nic do stracenia” czy “Jak nie my to kto”, są znane w całej Polsce. Jego utwory wyróżniają się ogromną energią, wysokiej jakości bitami i melodią, która łatwo wpada w ucho i towarzyszy słuchaczom przez długie miesiące. Każdy koncert Mroza to niezwykłe muzyczne widowisko i dawka szaleństwa zarówno na scenie, jak i wśród publiczności.

Obydwaj artyści należą do czołówki polskiej sceny muzycznej i mają na swoim koncie liczne udane kolaboracje, między innymi w ramach koncertów Męskie Granie. Jednak ich występ w Katowicach będzie pierwszą współpracą między nimi.

– Przygotujemy specjalny set muzyczny. To będzie niezapomniane show! Pojawią się wspaniali goście, tacy jak Małgorzata Ostrowska, Zalia, Kuba Badach i inni – mówił w trakcie konferencji prasowej zapowiadającej koncert „Kocham Katowice” Grubson. – Ja pojawię się na koncercie Grubsona, Grubson pojawi się u mnie. Będzie pełno bluesa, funku, soulu i hip-hopu. Musicie tam być! – dodał Mrozu.

Unikalna formuła koncertów “Kocham Katowice” została wprowadzona w 2018 roku. Polega na powierzeniu wybranemu artyście kierownictwa artystycznego nad specjalnym, jednorazowym koncertem poświęconym Miastu Katowice. Tysiące gości każdego roku w Strefie Kultury lub Katowickim Parku Leśnym oraz liczne pozytywne relacje prasowe i recenzje potwierdzają skuteczność tej formuły urodzinowych koncertów.

Koncert plenerowy Urodzin Miasta „Kocham Katowice” zaplanowano na 9 września w Strefie Kultury. Wstęp wolny. 

Wielkie muzyczne święto – Urodziny Miasta „Kocham Katowice” to nie jedyna atrakcja w związku z przypadającą 11 września 158 rocznicą nadania Katowicom praw miejskich. Z tej okazji w dniach 1-17 września na katowickim Rynku  odbędzie się Jarmark Urodzinowy. Dodatkowo w programie obchodów przewidziano oczywiście Uroczystą Sesję Rady Miasta oraz odsłonięcie popiersia Franciszka Pieczki w Galerii Artystycznej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *