Silesion.PL

serwis informacyjny

Gomorra – zwiastun 5 sezonu. Serial od 20 listopada 2021 w HBO GO

Gomorra 5

Gomorra 5

5 a zarazem ostatni sezon Gomorry składa się z 10 odcinków. Scenarzystami są Leonardo Fasoli, Maddalena Ravagli, Gianluca Leoncini i Valerio Cilio. Reżyserem odcinków 1-5 oraz 9 jest Marco D’Amore, a odcinków 6, 7, 8, 10 – Claudio Cupellini.

Widzieliśmy, jak Ciro i Genny dojrzewają, rozwijają się, nawet jeśli nie w tym samym tempie, i zmieniają się. Teraz, w ostatnim sezonie jesteśmy świadkami ich starzenia się w świecie, który staje się dla nich coraz bardziej duszący. Sam musiałem się cofnąć myślami do ostatniego kadru z poprzedniego sezonu, w którym widzimy Genny’ego zamkniętego w bunkrze, patrzącego w kamerę. Właśnie od tego kadru zaczyna się nowy sezon – mówi reżyser Claudio Cupellino.

Aby opowiedzieć zakończenie, trzeba zacząć od początku, ale kiedy masz łzy w oczach i rozdarte serce, obrazy wydają się być zamazane, a wspomnienia mieszają się z emocjami. Zbudowaliśmy rodzinę, która dzieliła się pracą i życiem, i wzajemnie się wspierała. Pokochaliśmy Neapol i jego mieszkańców. Cierpimy, kiedy musimy go opuścić. Dojrzeliśmy, a nasze postacie dojrzały razem z nami – powiedział Marco D’Amore, który występuje w roli Cirio di Marzio.

Gomorra to włoski serial kryminalny przedstawiający losy bezwzględnej mafii z Neapolu. Podczas gdy szef przestępczej organizacji trafia do więzienia, stery na moment przejmuję młody Ciro Di Marzio. Pokojowy okres jednak nie potrwa długo, a szybko rozpocznie się krwawa wojna o władzę, wpływy i pieniądze, która zaangażuje wiele niebezpiecznych osób i organizacji. Komu uda się wygrać tę batalię i przejąć fotel lidera włoskiego półświatka? Tego właśnie dowiecie się w serialu Gomorra.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author