Silesion.PL

serwis informacyjny

Gomorra – włoski serial o mafii, Neapolu i przyjaźni

Gomorra serial HBO MAX

Gomorra serial HBO MAX

“Gomorra” to włoski serial telewizyjny, którego premiera odbyła się w 2014 roku. Opowiada on historię klanu Savastano, rządzącego neapolitańskim podziemiem, oraz jego rywali i wrogów. Serial ten oparty jest na bestsellerowej książce autorstwa Roberto Saviano, która opisuje rzeczywiste wydarzenia w neapolitańskim podziemiu.

“Gomorra” to niezwykle brutalny i realistyczny obraz neapolitańskiego świata przestępczego. Widzowie mają możliwość przyglądania się codzienności ludzi z klanu Savastano oraz ich rywali, którzy prowadzą walkę o wpływy i władzę na ulicach Neapolu. W serialu pojawiają się motywy przemocy, korupcji, szantażu, handlu narkotykami oraz zabójstw.

Głównym bohaterem serialu jest Ciro Di Marzio, prawa ręka i najbliższy przyjaciel szefa klanu Savastano, Pietra Savastano. Ciro jest jednym z najbardziej znanych i niebezpiecznych gangsterów w Neapolu, który zawsze działa z zimną krwią i perfekcyjnie planuje każdy swój ruch. Po śmierci Pietra Savastano, Ciro podejmuje decyzję o przejęciu władzy w neapolitańskim podziemiu.

“Gomorra” to serial, który potrafi zainteresować i wciągnąć widza swoją fabułą, jak również zaskoczyć nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Wszystkie wydarzenia w serialu są przedstawione w sposób bardzo realistyczny i brutalny, co może przyprawić o dreszcze wielu widzów. Jednakże, to właśnie ta brutalność i realizm sprawiają, że “Gomorra” jest takim interesującym serialem.

Należy jednak pamiętać, że “Gomorra” to serial dla widzów dorosłych, ze względu na przedstawianie brutalnych i drastycznych scen. Mimo to, dla fanów kryminałów i thrillerów, ten serial będzie idealnym wyborem. “Gomorra” to prawdziwe dzieło sztuki, które pokazuje ciemną stronę życia we Włoszech i porusza trudne tematy związane z przestępczością.

SezonOdcinkiData emisji serialu Gomorra
Pierwszy odcinekOstatni odcinek
1126 maja 2014 r10 czerwca 2014 r
21210 maja 2016 r14 czerwca 2016 r
31217 listopada 2017 r22 grudnia 2017 r
41229 marca 2019 r3 maja 2019 r
51019 listopada 2021 r17 grudnia 2021 r

Gomorra 1 – sezon pierwszy

Pierwszy sezon serialu “Gomorra” skupia się głównie na zmaganiach klanu Savastano, który jest jednym z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych gangów w Neapolu. Pietro Savastano jest szefem klanu, który kontroluje handel narkotykami i prowadzi walkę z konkurencyjnym klanem Di Lauro.

Jednym z głównych bohaterów pierwszego sezonu jest Ciro Di Marzio, prawa ręka Pietra Savastano i jeden z najbardziej lojalnych członków klanu. Ciro staje się kluczową postacią w walkach między klanami, gdyż potrafi zmanipulować sytuację i wykorzystać słabe strony wrogów.

W pierwszym sezonie pojawiają się też inne postacie, takie jak Don Salvatore Conte, szef konkurencyjnego klanu Di Lauro, który chce zdominować rynek narkotykowy w Neapolu. Conte podejmuje próbę przekupienia jednego z członków klanu Savastano, co wywołuje jeszcze większe napięcia między klanami.

W trakcie pierwszego sezonu pojawiają się też problemy wewnętrzne w klanie Savastano, gdyż Pietro Savastano zaczyna zdradzać swojego syna, Genny’ego, na rzecz Ciro. Genny staje się coraz bardziej niezadowolony ze swojej pozycji w klanie i zaczyna działać na własną rękę, co prowadzi do kolejnych problemów.

Pierwszy sezon “Gomorry” kończy się dramatycznym wydarzeniem, które wpływa na dalszy rozwój akcji. Pietro Savastano zostaje zaatakowany przez jednego z członków swojego klanu i trafia do szpitala w stanie krytycznym. W tym momencie Ciro Di Marzio decyduje się przejąć władzę w klanie i kontynuować walkę o dominację w neapolitańskim podziemiu.

Gomorra 2 – sezon drugi

Drugi sezon serialu “Gomorra” kontynuuje historię z pierwszego sezonu i skupia się na dalszych zmaganiach między klanami Savastano i Di Lauro o kontrolę nad handlem narkotykami w Neapolu.

Po śmierci Pietra Savastano, Ciro Di Marzio obejmuje władzę w klanie i stara się zjednoczyć pozostałych członków, aby przeciwstawić się konkurencyjnemu klanowi Di Lauro. Jednakże, wewnętrzne konflikty w klanie Savastano oraz napięcia między Ciro a Genny’m Savastano powodują, że ich pozycja w neapolitańskim podziemiu staje się coraz bardziej niepewna.

W drugim sezonie pojawiają się też nowe postacie, takie jak Rosario “O’Nano” Izzo, bezwzględny przestępca, który próbuje zdobyć wpływy w Neapolu i stać się nowym liderem. O’Nano staje się poważnym zagrożeniem dla klanów Savastano i Di Lauro, gdyż ma dużo pieniędzy i nie boi się stosować przemoc.

W trakcie drugiego sezonu pojawiają się też inne wątki, takie jak walka z terroryzmem i przemytem broni, które wpływają na sytuację w neapolitańskim podziemiu. Jednym z wątków jest też historia dziewczyny o imieniu Patrizia, która zostaje zwerbowana przez Ciro, aby pomóc mu w zdominowaniu rynku narkotykowego.

Drugi sezon “Gomorry” kończy się dramatycznym finałem, w którym dochodzi do brutalnej konfrontacji między klanami. Pojedynek ten prowadzi do tragicznych konsekwencji i wpływa na dalszy rozwój akcji w kolejnych sezonach.

Gomorra 3 – sezon trzeci

Trzeci sezon serialu “Gomorra” kontynuuje historię walki o wpływy w neapolitańskim podziemiu. W wyniku wydarzeń z poprzedniego sezonu, władza w klanie Savastano zostaje osłabiona, a pozycja Ciro Di Marzio w klanie staje się coraz bardziej niepewna.

Genny Savastano, syn Pietra Savastano, decyduje się przejąć władzę w klanie i stara się zjednoczyć pozostałych członków, aby przeciwstawić się konkurencyjnemu klanowi Di Lauro. Jednakże, jego plany są utrudniane przez problemy wewnętrzne w klanie oraz działania konkurencyjnego klanu, który chce zniszczyć Savastano.

W trzecim sezonie pojawiają się też nowe postacie, takie jak Patrizia, dziewczyna z poprzedniego sezonu, która stara się uciec od przestępczego świata i zacząć nowe życie. Jednakże, jej przeszłość zaczyna ją gonić, gdyż Ciro potrzebuje jej pomocy w zdobyciu wpływów w konkurencyjnym klanie.

W trzecim sezonie pojawiają się też wątki związane z handlem bronią, terroryzmem oraz polityką, które wpływają na sytuację w neapolitańskim podziemiu. Walka między klanami staje się coraz bardziej brutalna i bezwzględna, a postaci muszą dokonywać trudnych wyborów, aby przetrwać.

Trzeci sezon “Gomorry” kończy się zaskakującym finałem, który wpływa na dalszy rozwój akcji w kolejnych sezonach. Konflikt między klanami staje się coraz bardziej złożony, a postaci muszą zmierzyć się z trudnymi wyzwaniami i niebezpieczeństwami, aby przetrwać w świecie przestępczym.

Gomorra 4 – sezon czwarty

Czwarty sezon serialu “Gomorra” kontynuuje historię walki o wpływy w neapolitańskim podziemiu. Po wydarzeniach z poprzedniego sezonu, klan Savastano jest osłabiony, a konkurencyjny klan Di Lauro stara się zyskać przewagę.

Genny Savastano stara się przywrócić klanowi dawną potęgę i zjednoczyć pozostałych członków, ale jego plany zostają pokrzyżowane przez niespodziewane wydarzenia. W międzyczasie, Ciro Di Marzio zostaje pojmany i przetrzymywany przez nieznanych sprawców, co wprowadza jeszcze większe zamieszanie i niepewność.

W czwartym sezonie pojawiają się nowe postacie, takie jak Enzo, bezwzględny przestępca, który chce zdominować rynek narkotykowy w Neapolu. W międzyczasie, Patrizia stara się żyć normalnym życiem, ale zostaje wciągnięta w świat przestępczy przez Ciro, który prosi ją o pomoc w walce z konkurencyjnym klanem.

W czwartym sezonie pojawiają się też wątki związane z polityką i korupcją, które wpływają na sytuację w neapolitańskim podziemiu. Walka między klanami staje się coraz bardziej brutalna i bezwzględna, a postaci muszą dokonywać trudnych wyborów, aby przetrwać.

Czwarty sezon “Gomorry” kończy się dramatycznym finałem, który wprowadza wiele niespodziewanych zwrotów akcji i zmienia sytuację w neapolitańskim podziemiu. Walka o władzę i wpływy trwa nadal, a postaci muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i niebezpieczeństwami, aby przetrwać w świecie przestępczym.

Gomorra 5 – sezon piąty

Piąty sezon serialu “Gomorra” kontynuuje historię walki o władzę i wpływy w neapolitańskim podziemiu. Po dramatycznym finale poprzedniego sezonu, klan Savastano staje w obliczu wielu wyzwań i trudności.

Genny Savastano próbuje przywrócić dawną potęgę klanu i odzyskać wpływy, ale musi zmierzyć się z coraz silniejszymi konkurentami i wewnętrznymi problemami. W międzyczasie, Ciro Di Marzio zostaje uwolniony i próbuje odzyskać swoją pozycję w neapolitańskim podziemiu.

W piątym sezonie pojawiają się nowe postacie, takie jak Valerio, młody przestępca, który próbuje zdobyć wpływy i zyskać szacunek w świecie przestępczym. Pojawiają się też wątki związane z walką z terroryzmem oraz polityką, które wpływają na sytuację w neapolitańskim podziemiu.

Walka między klanami staje się coraz bardziej brutalna i bezwzględna, a postaci muszą dokonywać trudnych wyborów, aby przetrwać. Patrizia stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie przestępczym i udowodnić swoją wartość, a Enzo i jego klan próbują zdobyć przewagę nad konkurencją.

Piąty sezon “Gomorry” kończy się zaskakującym finałem, który wprowadza wiele niespodziewanych zwrotów akcji i zmienia sytuację w neapolitańskim podziemiu. Walka o władzę i wpływy trwa nadal, a postaci muszą zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami i niebezpieczeństwami, aby przetrwać w świecie przestępczym.

Nieśmiertelny – spin-off serialu Gomorra

Spin-off serialu “Gomorra” pod tytułem “Nieśmiertelny” skupia się na postaci Ciro Di Marzio, jednym z głównych bohaterów oryginalnej serii.

Akcja rozpoczyna się po wydarzeniach z trzeciego sezonu “Gomorry”, kiedy to Ciro zostaje porzucony i pozostawiony na pastwę losu. Zraniony i osłabiony, Ciro stara się przeżyć w świecie przestępczym, ale zostaje schwytany przez policję i skazany na kilkuletnią karę więzienia.

W więzieniu Ciro staje się legenda, nieśmiertelny w oczach innych więźniów, gdyż przetrwał wiele prób zabójstwa i zawsze zdołał się wykaraskać. Po wyjściu z więzienia, Ciro próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie przestępczym, ale musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i konkurentami.

W “Nieśmiertelnym” pojawiają się nowe postacie, takie jak Enrico “Ninja”, bezwzględny przestępca, który próbuje zdominować rynek narkotykowy w Neapolu. Ciro próbuje zdobyć jego zaufanie i pomóc mu w walce z konkurencją, ale musi walczyć z własnymi demonami i wybierać między lojalnością a przetrwaniem.

Serial “Nieśmiertelny” to opowieść o mężczyźnie, który musi zmierzyć się z własnymi błędami i dokonać trudnych wyborów, aby przetrwać w świecie przestępczym. Spin-off oferuje widzom nowe perspektywy i ujawnia więcej szczegółów na temat postaci, która stała się jedną z najbardziej kultowych w historii włoskiego kina kryminalnego.

Gdzie oglądać serial Gomorra?

Serial “Gomorra” można oglądać w Polsce na platformie HBO Mac. W ofercie platformy dostępne są wszystkie pięć sezonów serialu, zarówno z polskim lektorem, jak i z napisami. Ponadto, niektóre odcinki można obejrzeć na antenie stacji HBO.

W przypadku, gdy nie posiada się dostępu do powyższych platform, serial “Gomorra” można nabyć w polskich sklepach internetowych z płytami DVD i Blu-ray.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024