Silesion.PL

serwis informacyjny

Golf w Dubaju – najlepsze pola golfowe dla rodzin i profesjonalistów

W Dubaju golf rozwija się bardzo dynamicznie: powstaje co raz więcej pól golfowych oraz organizowanych jest co raz więcej światowej klasy turniejów. Wszystko to sprawia, że Emirat jest idealnym miejscem dla fanów tego sportu, zwłaszcza zimą.

GOLF W DUBAJU – FAKTY

 • W Dubaju znajduje się 12 pól golfowych, zlokalizowanych blisko siebie. Wystarczy 25 minut, żeby dojechać z jednego na drugie.
 • W Dubaju można grać w golfa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Emirates Golf Club i The Track przy Meydan oferują możliwość gry nocą.
 • W Dubaju możesz uczestniczyć w światowej sławy turniejach golfowych w atrakcyjnych cenach: DP World Tour Championships oferuje wstęp wolny, a bilety na Omega Dubai Desert Classic zaczynają się od 75 dirhamów (ok. 80 zł).
 • Lecąc liniami Emirates sprzęt golfowy możesz przewieźć w ramach bagażu standardowego.
 • Spersonalizowane kije, torby, strój i akcesoria znajdziesz na eGolf Megastore. Sklep działa od 2011 roku i jest największym sprzedawcą sprzętu golfowego w ZEA; w przystępnych cenach oferuje jedynie oryginalny sprzęt. Na terenie Dubaju zamówienie online jest realizowane jest w ciągu 24 godzin.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA GOLFOWE

 • DP World Tour Championships


DP World Tour Championship to prestiżowy turniej golfowy, który odbywa się na zakończenie European Tour Race. Do rozgrywek zapraszanych jest 50 wiodących graczy z całego świata. W tegorocznej edycji wezmą udział m.in. dwukrotny zwycięzca turnieju Rory McIlroy i zeszłoroczny zwycięzca Danny Willett. Uczestnicy będą rywalizowali o nagrodę w wysokości 3 milionów dolarów, będącą najwyższą nagrodą w historii golfa. Turniej jest stałym punktem w kalendarzu dubajskich wydarzeń sportowych.
– Kiedy: 21-24 listopada 2019 r.
– Gdzie: Jumeirah Golf Estates

 • Omega Dubai Desert Classic


Omega Dubai Desert Classic to najpopularniejsze wydarzenie golfowe w ZEA. Co roku podczas tygodniowych rozgrywek, przyciąga najsławniejszych golfistów z całego świata. Ze względu na atrakcyjność i międzynarodowy charakter, turniej często jest określany jako „główne wydarzenie golfowe na Bliskim Wschodzie”. Tegoroczny zwycięzca Bryson DeChambeau powraca również w kolejnej edycji. Będzie rywalizował z innymi gwiazdami golfa, takimi jak Tommy Fleetwood, Louis Oosthuizen i Matthew Fitzpatrick.
– Kiedy: 23-26 stycznia 2020 r.
– Gdzie: Emirates Golf Club

NAJLEPSZE POLA GOLFOWE W DUBAJU

Dla rodzin:

 • Dubai Creek Golf and Yacht Club

Dubai Creek Golf and Yacht Club jest położony nad historycznym Dubai Creek. Na 18-dołkowym polu, znajdują się pofałdowane fairway’e, otoczone wzgórzami porośniętymi daktylowcami oraz drzewami palmowymi.

 • Dlaczego warto tu przyjechać: Na tym polu golfowym znajduje się najbardziej znany dołek nr 4. Wymaga on ogromnych umiejętności w manewrowaniu piłeczką między wodą a zielonymi zboczami. W tle znajduje się charakterystyczny budynek klubowy, który wyglądem przypomina żagle arabskiej łodzi dau.
 • Poza golfem: Na terenie pola golfowego znajduje się wiele restauracji i miejsc do odpoczynku, np: Boardwalk Restaurant, Cielo Sky Lounge czy bar QDs.
 • JA The Resort:

Na terenie JA The Resort w Dżabal Ali, na powierzchni 5330m2 rozpościera się 9-dołkowe pole golfowe, zaprojektowane przez słynnego Petera Harradine’a.

 • Dlaczego warto tu przyjechać: Wyjątkowy krajobraz, spacerujące pawie, perliczki, kuropatwy oraz gazele arabskie sprawiają, że to pole golfowe jest idealnym miejscem, aby uciec od zgiełku miasta.
 • Poza golfem: W JA The Resort znajduje się również klub strzelecki, akademia tenisowa, ośrodek jazdy konnej, marina, strefa zabaw dla dzieci, klub młodzieżowy, cztery baseny i wiele innych obiektów do uprawiania sportów wodnych.

Dla profesjonalistów:

 • Arabian Ranches Golf Club:

Podejmij wyzwanie na pustynnym, 18-dołkowym polu golfowym w Arabian Ranches Golf Club,, które doskonale wykorzystuje 6400 m2 naturalnie ukształtowanego terenu, porośniętego rodzimymi krzewami i zaroślami.

 • Tego trzeba spróbować: Golf nożny czyli połączenie piłki nożnej i golfa! Gracze, możliwie najmniejszą liczbą kopnięć, starają się trafić piłką do odpowiedniej wielkości dołka.
 • Poza golfem: Odwiedź przyjazną rodzinie Ranches Restaurant, z tarasem i kącikiem zabaw dla dzieci, oferującą wiele dań domowej kuchni. Możesz również wybrać się do Birdies Sports Lounge, w której fani sportu kibicują ulubionym drużynom lub świętują udaną rundę golfa.
 • Jumeirah Golf Estates:

Jumeirah Golf Estates oferuje 18-dołkowe pole golfowe oraz możliwość wynajmu luksusowych domów.

 • Tego trzeba spróbować: Pole Earth jest gospodarzem DP World Tour Championship. Zaprojektowane na wzór wielkich parków Europy i Ameryki Północnej. Pole Fire jest otoczone różnorodną, urzekającą roślinnością, która została starannie dobrana i doskonale wpisuje się w charakter miejsca i podkreśla naturalny krajobraz.
 • Poza golfem: Pola golfowe zlokalizowane są pośród stref mieszkalnych, dlatego możesz zatrzymać się we Fresca Delicatessen&Café, gdzie zjesz śniadanie, nabierając sił przed pierwszym uderzeniem lub w Sports Bar, w którym zrelaksujesz się po całodziennej grze.
 • Emirates Golf Club:

Emirates Golf Club, pierwsze na Bliskim Wschodzie pole golfowe, otwarte w 1988 r., jest gospodarzem uznanych przez European Tour turniejów: Omega Dubai Desert Classic i Omega Dubai Moonlight Classic. Ośrodek może pochwalić się najlepszymi 18-dołkowymi polami, ze spektakularnymi widokami na dubajskie drapacze chmur.

 • Tego trzeba spróbować: Pole Majlis (nazwapochodzi od arabskiego słowa oznaczającego „miejsce spotkań”), to flagowe i bardzo wymagające pole klubu o powierzchni 6100 m2 . Natomiast pole Faldo to jedyne 18-dołkowe pole w tym regionie, oferujące nocną grę. Oba pola charakteryzują się naturalnie pofałdowanym pustynnym terenem, na których gra to poważny sprawdzian umiejętności.
 • Poza golfem: Charakterystyczne pomieszczenie klubowe Emirates Golf Club jest jednym z najbardziej atrakcyjnych wizualnie miejsc w regionie. Oferuje wiele możliwości wypoczynkowych: od luksusowych restauracji i barów z przekąskami po znakomite obiekty sportowe (pływalnie, korty do gry w padel tennis) oraz spa.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024