Silesion.PL

serwis informacyjny

Golf w Dubaju – najlepsze pola golfowe dla rodzin i profesjonalistów

W Dubaju golf rozwija się bardzo dynamicznie: powstaje co raz więcej pól golfowych oraz organizowanych jest co raz więcej światowej klasy turniejów. Wszystko to sprawia, że Emirat jest idealnym miejscem dla fanów tego sportu, zwłaszcza zimą.

Arabian Ranches Golf Club

GOLF W DUBAJU – FAKTY

 • W Dubaju znajduje się 12 pól golfowych, zlokalizowanych blisko siebie. Wystarczy 25 minut, żeby dojechać z jednego na drugie.
 • W Dubaju można grać w golfa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Emirates Golf Club i The Track przy Meydan oferują możliwość gry nocą.
 • W Dubaju możesz uczestniczyć w światowej sławy turniejach golfowych w atrakcyjnych cenach: DP World Tour Championships oferuje wstęp wolny, a bilety na Omega Dubai Desert Classic zaczynają się od 75 dirhamów (ok. 80 zł).
 • Lecąc liniami Emirates sprzęt golfowy możesz przewieźć w ramach bagażu standardowego.
 • Spersonalizowane kije, torby, strój i akcesoria znajdziesz na eGolf Megastore. Sklep działa od 2011 roku i jest największym sprzedawcą sprzętu golfowego w ZEA; w przystępnych cenach oferuje jedynie oryginalny sprzęt. Na terenie Dubaju zamówienie online jest realizowane jest w ciągu 24 godzin.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA GOLFOWE

 • DP World Tour Championships
DP World Tour Championship


DP World Tour Championship to prestiżowy turniej golfowy, który odbywa się na zakończenie European Tour Race. Do rozgrywek zapraszanych jest 50 wiodących graczy z całego świata. W tegorocznej edycji wezmą udział m.in. dwukrotny zwycięzca turnieju Rory McIlroy i zeszłoroczny zwycięzca Danny Willett. Uczestnicy będą rywalizowali o nagrodę w wysokości 3 milionów dolarów, będącą najwyższą nagrodą w historii golfa. Turniej jest stałym punktem w kalendarzu dubajskich wydarzeń sportowych.
– Kiedy: 21-24 listopada 2019 r.
– Gdzie: Jumeirah Golf Estates

 • Omega Dubai Desert Classic
Omega Dubai Desert Classic


Omega Dubai Desert Classic to najpopularniejsze wydarzenie golfowe w ZEA. Co roku podczas tygodniowych rozgrywek, przyciąga najsławniejszych golfistów z całego świata. Ze względu na atrakcyjność i międzynarodowy charakter, turniej często jest określany jako „główne wydarzenie golfowe na Bliskim Wschodzie”. Tegoroczny zwycięzca Bryson DeChambeau powraca również w kolejnej edycji. Będzie rywalizował z innymi gwiazdami golfa, takimi jak Tommy Fleetwood, Louis Oosthuizen i Matthew Fitzpatrick.
– Kiedy: 23-26 stycznia 2020 r.
– Gdzie: Emirates Golf Club

NAJLEPSZE POLA GOLFOWE W DUBAJU

Dla rodzin:

 • Dubai Creek Golf and Yacht Club

Dubai Creek Golf and Yacht Club jest położony nad historycznym Dubai Creek. Na 18-dołkowym polu, znajdują się pofałdowane fairway’e, otoczone wzgórzami porośniętymi daktylowcami oraz drzewami palmowymi.

 • Dlaczego warto tu przyjechać: Na tym polu golfowym znajduje się najbardziej znany dołek nr 4. Wymaga on ogromnych umiejętności w manewrowaniu piłeczką między wodą a zielonymi zboczami. W tle znajduje się charakterystyczny budynek klubowy, który wyglądem przypomina żagle arabskiej łodzi dau.
 • Poza golfem: Na terenie pola golfowego znajduje się wiele restauracji i miejsc do odpoczynku, np: Boardwalk Restaurant, Cielo Sky Lounge czy bar QDs.
 • JA The Resort:

Na terenie JA The Resort w Dżabal Ali, na powierzchni 5330m2 rozpościera się 9-dołkowe pole golfowe, zaprojektowane przez słynnego Petera Harradine’a.

 • Dlaczego warto tu przyjechać: Wyjątkowy krajobraz, spacerujące pawie, perliczki, kuropatwy oraz gazele arabskie sprawiają, że to pole golfowe jest idealnym miejscem, aby uciec od zgiełku miasta.
 • Poza golfem: W JA The Resort znajduje się również klub strzelecki, akademia tenisowa, ośrodek jazdy konnej, marina, strefa zabaw dla dzieci, klub młodzieżowy, cztery baseny i wiele innych obiektów do uprawiania sportów wodnych.

Dla profesjonalistów:

 • Arabian Ranches Golf Club:
Arabian Ranches Golf Club

Podejmij wyzwanie na pustynnym, 18-dołkowym polu golfowym w Arabian Ranches Golf Club,, które doskonale wykorzystuje 6400 m2 naturalnie ukształtowanego terenu, porośniętego rodzimymi krzewami i zaroślami.

 • Tego trzeba spróbować: Golf nożny czyli połączenie piłki nożnej i golfa! Gracze, możliwie najmniejszą liczbą kopnięć, starają się trafić piłką do odpowiedniej wielkości dołka.
 • Poza golfem: Odwiedź przyjazną rodzinie Ranches Restaurant, z tarasem i kącikiem zabaw dla dzieci, oferującą wiele dań domowej kuchni. Możesz również wybrać się do Birdies Sports Lounge, w której fani sportu kibicują ulubionym drużynom lub świętują udaną rundę golfa.
 • Jumeirah Golf Estates:
Jumeirah Golf Estates

Jumeirah Golf Estates oferuje 18-dołkowe pole golfowe oraz możliwość wynajmu luksusowych domów.

 • Tego trzeba spróbować: Pole Earth jest gospodarzem DP World Tour Championship. Zaprojektowane na wzór wielkich parków Europy i Ameryki Północnej. Pole Fire jest otoczone różnorodną, urzekającą roślinnością, która została starannie dobrana i doskonale wpisuje się w charakter miejsca i podkreśla naturalny krajobraz.
 • Poza golfem: Pola golfowe zlokalizowane są pośród stref mieszkalnych, dlatego możesz zatrzymać się we Fresca Delicatessen&Café, gdzie zjesz śniadanie, nabierając sił przed pierwszym uderzeniem lub w Sports Bar, w którym zrelaksujesz się po całodziennej grze.
 • Emirates Golf Club:
Emirates Golf Club

Emirates Golf Club, pierwsze na Bliskim Wschodzie pole golfowe, otwarte w 1988 r., jest gospodarzem uznanych przez European Tour turniejów: Omega Dubai Desert Classic i Omega Dubai Moonlight Classic. Ośrodek może pochwalić się najlepszymi 18-dołkowymi polami, ze spektakularnymi widokami na dubajskie drapacze chmur.

 • Tego trzeba spróbować: Pole Majlis (nazwapochodzi od arabskiego słowa oznaczającego „miejsce spotkań”), to flagowe i bardzo wymagające pole klubu o powierzchni 6100 m2 . Natomiast pole Faldo to jedyne 18-dołkowe pole w tym regionie, oferujące nocną grę. Oba pola charakteryzują się naturalnie pofałdowanym pustynnym terenem, na których gra to poważny sprawdzian umiejętności.
 • Poza golfem: Charakterystyczne pomieszczenie klubowe Emirates Golf Club jest jednym z najbardziej atrakcyjnych wizualnie miejsc w regionie. Oferuje wiele możliwości wypoczynkowych: od luksusowych restauracji i barów z przekąskami po znakomite obiekty sportowe (pływalnie, korty do gry w padel tennis) oraz spa.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).