Silesion.PL

serwis informacyjny

Gang Mikołajów w katowickich basenach. 6. grudnia rozdawał upominki na basenach Brynów, Zadole i Burowiec

Gang Mikolajow w katowickich basenach. 6. grudnia rozdawal upominki na basenach Brynow Zadole i Burowiec

Gang Mikolajow w katowickich basenach. 6. grudnia rozdawal upominki na basenach Brynow Zadole i Burowiec

Ho, ho, ho! Bez reniferów, ale z upominkami. Trzech Mikołajów rozjechało się po basenach Brynów, Zadole i Burowiec. W czerwonych strojach, okrągłych okularach, z długimi brodami i workami pełnymi niespodzianek. Od 8.00 do 14.00 rozdawali lizaki i figurki o kształcie kropelki – symbolu katowickich basenów. Nim odjechali na koło podbiegunowe, pozowali do wspólnych zdjęć i rozmawiali o Laponii, gdzie mieszka Święty Mikołaj.

Jedna z dziewczynek zapytała mnie, dlaczego dzisiaj odwiedziłem katowickie baseny. Odparłem, że doszły mnie słuchy o trenujących tu utalentowanych dzieciach. Jestem pewny, że w przyszłości zostaną mistrzami pływania. Chciałem ich poznać osobiście – powiedział Mikołaj.

Upominki dostały wszystkie dzieci, które w tych godzinach odwiedziły obiekty, w tym trzecioklasiści uczestniczący w programie „Jak ryba w wodzie”. Każdego tygodnia w ramach specjalnych lekcji WF-u tylko na trzech katowickich basenach pływa blisko 1200 osób.

Chcemy, aby każdy poczuł magiczną atmosferę zbliżających się Świąt. Dlatego nasze obiekty zdobią dmuchane mikołaje i renifery, a choinki są przystrojone ozdobami w kolorach nawiązujących do basenowych logotypów – powiedział Tomasz Szpyrka, dyrektor Basenów Brynów, Burowiec i Zadole.

Idea programu „Jak ryba w wodzie”

Wśród obdarowanych dzieci wiele z nich uczestniczy w programie „Jak ryba w wodzie”. Celami projektu są nauka pływania, profilaktyka wad postawy i walka z nadwagą wśród katowickich uczniów. To jeden z pierwszych tego typu programów w Polsce. Doskonale wpisuje się w założenia ogólnopolskiej kampanii „Umiem pływać”. Projekt o wartości 1 327 229,12 zł jest realizowany od 2020 r. Pomysłodawcą jest Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów, trwają dwa semestry – od września do czerwca. Odbywają się w MOSiR, na basenach szkolnych i trzech publicznych: Brynów, Burowiec i Zadole. Każdy uczestnik programu spędzi na basenie przynajmniej 20 godzin lekcyjnych. Najlepsi z najlepszych mogą kontynuować lekcje w klasie IV. To za sprawą darmowego programu „Elita pływacka Katowic”.

Jak się okazuje, program „Jak ryba w wodzie” to nie tylko okazja do nauki pływania i zadbania o zdrowie. Można spotkać prawdziwego Mikołaja i poczuć magię Świąt

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024