Silesion.PL

serwis informacyjny

Funzeum po otwarciu kontynuuje wsparcie dla Ukrainy

Pierwsze w Polsce Funzeum juz otwarte. Dochod przeznaczony na wsparcie Ukrainy

Pierwsze w Polsce Funzeum juz otwarte. Dochod przeznaczony na wsparcie Ukrainy

Pod koniec lutego w Gliwicach zostało otwarte pierwsze w Polsce Funzeum, czyli miejsce stworzone z myślą o interaktywnej zabawie i edukacji. W obliczu sytuacji na Ukrainie cały dochód z otwarcia obiektu został przekazany na zbiórkę „SOS Ukraina” realizowaną przez Polską Akcję Humanitarną. Zarządzający Funzeum postanowili w marcu kontynuować wsparcie dla Ukrainy w nowych formach dając przykład, że przestrzeń służąca rozrywce też może wspierać szczytne cele.

Funzeum to nowa atrakcja Śląska, gdzie na powierzchni prawie 4000 mkw. udostępniono zwiedzającym ponad 50 multimedialnych instalacji umożliwiających zrozumienie działania światła i kolorów. Kreatywna przestrzeń obiektu sprzyja edukacji przez zabawę i ma pełnić funkcję nowoczesnego muzeum, pobudzającego wyobraźnię gości. Fluorescencyjny las, planeta przerośniętych kwiatów, pokój nieskończoności czy sala księżycowa wraz z innymi planetami, to tylko niektóre przykłady niezwykłych scenerii dostępnych w Funzeum. Obcowanie z interaktywną wystawą, łączącą możliwości technologii cyfrowej z edukacyjną zabawą to cechy, które wyróżniają ten obiekt na tle atrakcji dostępnych obecnie w Polsce.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w Ukrainie i w Polsce, która aktywnie pomaga przyjmując uchodźców, Funzeum postanowiło kontynuować wsparcie na rzecz Ukraińców. Pierwszym krokiem było przekazanie dochodu z lutowego otwarcia Funzeum na zbiórkę „SOS Ukraina” Polskiej Akcji Humanitarnej. 

Na marzec w ramach działalności obiektu przygotowano 2 kolejne akcje, których celem jest wsparcie Ukrainy i uchodźców. Jedną z nich jest możliwość nabycia przez gości Funzeum „cegiełek” w formie różnych ukraińskich symboli, takich jak flagi czy przypinki. Będą one dostępne w sklepie Funshop w trakcie zwiedzania. Cały dochód ze sprzedaży „cegiełek” zostanie przekazany na koniec miesiąca na jedną ze zbiorek dla uchodźców z Ukrainy, realizowaną przez wybraną organizację humanitarną. Drugą możliwością, jaką oferuje Funzeum, jest darmowy wstęp do obiektu od poniedziałku do piątku do końca miesiąca marca 2022 dla wszystkich osób narodowości ukraińskiej. Nieodpłatne wejścia do Funzeum będą odbywać się na podstawie dokumentów potwierdzających obywatelstwo ukraińskie, czyli dowodu osobistego UA lub paszportu UA przy zgłoszeniu się do kasy placówki.

W obliczu bieżących wydarzeń za naszą wschodnią granicą nie mogliśmy pozostać obojętni, stąd nasza decyzja o przekazaniu dochodu z otwarcia Funzeum dla jednej z organizacji humanitarnych prowadzącej zbiórkę dla Ukrainy. W marcu też chcemy angażować się w pomoc oferując na terenie obiektu sprzedaż „cegiełek dla Ukrainy” i przekazać dochód z tej inicjatywy na kolejną organizację pomocową. Dodatkowo postanowiliśmy zaoferować bezpłatny wstęp do Funzeum obywatelom z Ukrainy, którzy zdecydują się przyjechać do Gliwic. Może to być dla osób z Ukrainy, szczególnie dla dzieci szansa na oderwanie się od trudnych przeżyć z ostatnich dni i przebywanie w przestrzeni wywołującej pozytywne emocje. Funzeum to obiekt edukacyjno-rozrywkowy i chcemy wykorzystać jego potencjał, aby kontynuować wsparcie dla Ukrainy. – mówi Adam Wicher, dyrektor Funzeum.

Przestrzeń Funzeum została zaprojektowane z myślą o kreatywnym spędzaniu czasu, edukacji i dobrej zabawie. Jednak aktualna sytuacja na Ukrainie sprawia, że obiekt można także wykorzystać nie tylko jako miejsce służące rozrywce, ale również do gestów solidarności i wsparcia dla Ukraińców, stąd pomysły na kolejne akcje w Funzeum służące tej idei.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024