Silesion.PL

serwis informacyjny

Jezioro Łabędzie w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego w Katowice Miasto Ogrodów już 10 kwietnia

Jezioro Labedzie w wykonaniu Polskiego Baletu Krolewskiego w Katowice Miasto Ogrodow juz 10 kwietnia 2022

Jezioro Labedzie w wykonaniu Polskiego Baletu Krolewskiego w Katowice Miasto Ogrodow juz 10 kwietnia 2022

Najpiękniejszy spektakl baletowy świata – Jezioro Łabędzie w wykonaniu POLSKIEGO BALETU KRÓLEWSKIEGO już 10 kwietnia w Sali Koncertowej Katowice Miasto Ogrodów (dawny NOSPR)


Polski Balet Królewski – jeden z najlepszych zespołów baletowych w Europie

WSPIERAJMY POLSKĄ KULTURĘ

Polski Balet Królewski

Jeden z najmłodszych i jednocześnie jeden z najlepszych zespołów baletowych
w Europie. U podstaw tworzenia Polskiego Baletu Królewskiego legła myśl,
o próbie zebrania najlepszych polskich, zachodnio i południowoeuropejskich tancerzy w jeden zespół, który będzie odzwierciedleniem najlepszych tradycji tańca klasycznego, jak również poszukiwania oryginalnych i nowoczesnych środków artystycznej ekspresji.

W skład Polskiego Baletu Królewskiego wchodzą tancerze na co dzień związani z takimi zespołami i teatrami jak: Teatro alla Scala w Mediolanie, Teatro di San Carlo, Teatr Wielki w Poznaniu, Łodzi, Varna Opera Theatre, Nuovo Teatro Abeliano, Sofia Opera and Ballet. Wśród naszych solistów znalazły się między innymi takie gwiazdy jak: Douglas de Oliveira Ferreira, Clara Uzhizake, Yassaui Mergaliev, Alessandro Bonavita, Arkadiusz Gumny, Marika Kucza, Stella Walasik, Wiktor Krakowiak – Chu.

Tak dobrany zespół jest gwarancją mistrzowskiego warsztatu, jak i głębokiej znajomości światowej klasyki tańca oraz współczesnych trendów. Tak dobrany zespół jest gwarancją mistrzowskiego warsztatu, jak i głębokiej znajomości światowej klasyki tańca oraz współczesnych trendów.

Jezioro łabędzie”

Trudno znaleźć drugi tak mocno rozpoznawalny tytuł w całej literaturze baletowej, jak “Jezioro Łabędzie”. Balet wsiąkł na tyle mocno w świadomość odbiorców, że stał się niemalże synonimem sztuki baletowej. Jak to często bywa prawdziwe arcydzieła zostają odkryte po czasie. To wyjątkowe dzieło nie od razu stało się przebojem. Dopiero kolejna premiera, która odbyła się blisko dwadzieścia lat później, w nieco zmodyfikowanej formie dramaturgicznej i muzycznej zyskała przychylność publiczności. “Jezioro łabędzie” nazywane też baletem baletów to utwór o wysoce dramatycznym zabarwieniu, w którym szczęście może przynieść tylko śmierć. To także bardzo wymagające dzieło pod względem wykonawczym, o czym publiczność będzie mogła przekonać się sama, wybierając się na proponowany przez nas spektakl. Możliwość spędzenia wieczoru z artystami Polskiego Baletu Królewskiego, z pewnością dogodzi najbardziej wymagającym koneserom sztuki baletowej.

BILETY:

Sklep Muzyczny Riff – Katowice ul. Krasińskiego 5

Oraz sieci Media Markt w całej Polsce

BILETY ONLINE:

kupbilecik.pl/imprezy/65559/katowice/polski+balet+krolewski++jezioro+labedzie/

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024