Silesion.PL

serwis informacyjny

Fundacja Totalizatora Sportowego i Manpower dla uchodźców z Ukrainy

Fundacja Totalizatora Sportowego i Manpower dla uchodzcow z Ukrainy

Fundacja Totalizatora Sportowego i Manpower dla uchodzcow z Ukrainy

Właśnie wystartował program „Wygraj Rozwój”, w ramach którego aż 4000 osób z Ukrainy otrzyma szansę na nową pracę. Jego organizatorem jest Fundacja Totalizatora Sportowego oraz Manpower. Projekt zakłada naukę języka polskiego, szkolenie zawodowe i zaproszenie do procesu rekrutacyjnego. Dla pracodawców i osób z Ukrainy udział w programie jest bezpłatny.

Wygraj Rozwój” to program pomocowo-rozwojowy organizowany przez Fundację Totalizatora Sportowego oraz Manpower, którego celem jest długofalowe wsparcie i aktywizacja zawodowo-społeczna uchodźców z Ukrainy w Polsce. Na sierpień został zaplanowany pilotaż projektu, który startuje w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Łodzi i Poznaniu oraz zakłada udział 120 ukraińskich uczestników we wszystkich lokalizacjach łącznie. Po zakończeniu trzymiesięcznego pilotażu program zostanie rozszerzony także o Gdańsk, a liczba uczestników zostanie dostosowana do lokalnych potrzeb rynku.

Naszym celem jest wsparcie przebywających w Polsce osób z Ukrainy poprzez wyposażenie ich w pożądane przez pracodawców kompetencje. To realne i długofalowe wsparcie, które da im możliwość usamodzielnienia się w Polsce i podjęcia legalnego, wartościowego zatrudnienia. Ogromną wartością projektu jest także jego elastyczność. Oznacza to, że z każdym pracodawcą, który zdecyduje się przystąpić do projektu, współpracujemy indywidualnie, a ofertę szkoleniową skierowaną do kandydatów szyjemy na miarę potrzeb firm. Dbamy o dopasowanie kwalifikacji kursantów do oczekiwań rynku pracy, oferując im szkolenia zawodowe we wskazanych przez pracodawców dziedzinach – mówi Kamil Sadowniczyk, dyrektor Manpower. – Współpraca z Fundacją Totalizatora Sportowego idealnie wpisuje się w strategię naszej organizacji i jest kontynuacją wsparcia, jakiego w ramach Manpower udzielaliśmy uchodźcom z Ukrainy od momentu wybuchu wojny. Temat jest nam szczególnie bliski, ponieważ od wielu lat współpracujemy z osobami z Ukrainy, zarówno zatrudniając ich do naszych klientów, jak i współpracując w ramach wewnętrznych struktur firmy – podsumowuje Kamil Sadowniczyk.

„Wygraj Rozwój”, to nazwa i jednocześnie hasło przewodnie programu, które w pełni oddaje misję Fundacji Totalizatora Sportowego, i któremu przyświeca idea solidaryzmu społecznego. Jesteśmy dumni, że tworzymy przestrzeń, w której będziemy mogli nieść realną pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym na terytorium naszego kraju. Podejmowanie i wspieranie działań w zakresie dobroczynności, w tym udzielanie pomocy społecznej, wpisuje się w DNA naszej Fundacji. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tak wyjątkowego projektu – powiedziała Izabela Wyżga, Prezes Fundacji Totalizatora Sportowego.

W ramach programu obywatele z Ukrainy otrzymają w pierwszej kolejności dostęp do szkoleń z języka polskiego. Dostanie się do programu daje także możliwość udziału w szkoleniu zawodowym uwzględniającym nabycie pożądanych na rynku umiejętności, jak m.in. prowadzenie wózka widłowego, obsługa kasy fiskalnej lub obsługa komputera. Celem jest odpowiedź na bieżące potrzeby rynku pracy, dlatego projekt zakłada otwartość na rozmowy z firmami, które potrzebują pracowników o innym profilu np. księgowych.

Dla pracodawców udział w programie to możliwość pozyskania pracowników z pożądanymi umiejętnościami, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Dla osób zainteresowanych znalezieniem pracy to szansa na zdobycie nowych kompetencji i stabilnego zatrudnienia w Polsce. Udział w programie jest bezpłatny, a firmy i kandydaci z Ukrainy, którzy są zainteresowani dołączeniem do programu Manpower i Fundacji Totalizatora Sportowego, mogą kontaktować się pod adresem wygrajrozwoj@manpower.pl. Więcej informacji znajduje się też na stronie internetowej programu pod adresem www.wygrajrozwoj.pl.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024