Silesion.PL

serwis informacyjny

FREENOW ujawnia, co zostawiamy w taksówkach

Taksówki to jedne z tych miejsc, w których zdarza nam się coś w pośpiechu czy roztargnieniu zostawić. FREENOW, europejska superaplikacja mobilności miejskiej, dokonała analizy statystyk zgłoszeń pasażerów z 9 europejskich krajów, dzięki czemu powstała lista najczęstszych i najbardziej nietypowych zgub. W Top 3 zazwyczaj pozostawianych przedmiotów znalazły się telefon komórkowy, torba podróżna oraz klucze. Natomiast do tych najbardziej oryginalnych możemy zaliczyć basen, doczepiane włosy czy medyczny młotek do kolan.

Jak wynika z danych FREENOW pasażerowie we Francji, Grecji i Wielkiej Brytanii są najbardziej zapominalscy. Natomiast użytkownikom w Niemczech i Polsce rzadko zdarza się coś zostawić w taksówce – te kraje zajęły ostatnie miejsce zestawienia. W przypadku miast rekord pod względem liczby pozostawionych przedmiotów należy do Dublina, Londynu i Madrytu. Warszawa natomiast zajęła 6. miejsce. FREENOW odkryło również, że dzień tygodnia oraz pory roku mogą mieć wpływ na roztargnienie pasażerów. Spośród ostatnich 12 miesięcy, zeszłoroczny grudzień wygrywa pod względem największej liczby zapomnianych przedmiotów, a przeważającą część zgłoszeń aplikacja otrzymywała w poniedziałkowe poranki około godziny 11 rano.

Z miesiąca na miesiąc można jednak zaobserwować coraz mniejszą liczbę pozostawianych w taksówkach przedmiotów. Co ciekawe, spośród analizowanych miesięcy, sierpień 2023 r. był okresem z najniższą liczbą zgłoszeń dotyczących zgub.

Czego Polacy najczęściej zapominają? Jak się okazuje nie różnimy się pod tym względem znacznie od mieszkańców Europy – są to głównie przedmioty codziennego użytku, od telefonów i torebek, po klucze i słuchawki. Do taksówki zabieramy ze sobą jednak najróżniejsze rzeczy. Wśród tych bardziej osobliwych na liście znalazły się sztuczna rana oraz etui na noże gastronomiczne.

Niezależnie od tego co zostawimy w taksówce, takie sytuacje bywają stresujące. W trosce o swoich pasażerów oraz w celu usprawnienia procesu związanego ze zwracaniem zgub ich właścicielom, FREENOW nawiązało współpracę z firmą NotLost. Dostarcza ona nowoczesny system zgłoszeń mający na celu szybsze reagowanie poprzez automatyczne wysłanie zgłoszenia o zgubie do kierowcy FREENOW. Pasażerowie, którzy zapomną czegoś podczas przejazdu zamawianego przez FREENOW, mogą zgłosić ten fakt bezpośrednio w aplikacji, wybierając z historii przejazdów zgubiony przedmiot jako powód zgłoszenia. aplikacji FREENOW.

Poniżej znajdują się pełne wyniki zestawienia FREENOW:

Najczęściej pozostawiane przedmioty w taksówkach w Polsce:

 1. Telefon komórkowy
 2. Klucze
 3. Torba podróżna
 4. Słuchawki bezprzewodowe
 5. Czapka / Kapelusz
 6. e-Papieros
 7. Akcesoria telefonu komórkowego
 8. Portfel
 9. Damska torebka
 10. Okulary

Top 5 najbardziej nietypowych przedmiotów pozostawionych w taksówkach w Polsce:

 1. Podpisana umowa o pracę
 2. Różowe dziecięce rolki
 3. Sztuczna rana i tubka kleju
 4. Sukienka z cekinami
 5. Etui na noże gastronomiczne

Top 5 najbardziej nietypowych przedmiotów pozostawionych w taksówkach w Europie:

 1. Basen
 2. Zdjęcie USG ciąży
 3. Doczepiane włosy
 4. Marmurowa figurka małpki pokazującej (środkowy) palec
 5. Młotek medyczny do kolan

Ranking krajów, w których pasażerowie najczęściej zostawiają przedmioty w taksówkach (od najbardziej do najmniej zapominalskich):

 1. Francja
 2. Grecja
 3. Wielka Brytania
 4. Włochy
 5. Irlandia
 6. Hiszpania
 7. Niemcy
 8. Polska

Miasta z największą liczbą zapomnianych przedmiotów:

 1. Dublin
 2. Londyn
 3. Madryt
 4. Barcelona
 5. Paryż
 6. Warszawa
 7. Berlin
 8. Ateny
 9. Hamburg
 10. Walencja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023