Silesion.PL

serwis informacyjny

FREENOW integruje usługę carsharingu w ramach partnerstwa z firmą Traficar

  • Użytkownicy FREENOW w 10 polskich miastach, w tym w Katowicach, mogą już korzystać z usługi carsharingu dzięki integracji z aplikacją Traficar.
  • FREENOW jako pierwsza platforma mobilności w Polsce dokonuje pełnej integracji carsharingu, a Traficar jako pierwszy operator carsharingu w Polsce integruje się z międzynarodowym operatorem.
  • FREENOW staje się platformą o najszerszej ofercie mobilności w jednym miejscu – za pomocą jednej superaplikacji użytkownicy mogą teraz zamówić taksówkę, wypożyczyć hulajnogę i skorzystać z carsharingu.

FREENOW podejmuje partnerstwo i pełną integrację z Traficarem, liderem carsharingu na polskim rynku z flotą ponad 3500 tysięcy samochodów w największych polskich miastach. Użytkownicy FREENOW w Polsce od teraz w ramach jednej aplikacji mogą korzystać już nie tylko z taksówek i wynajmu hulajnóg na minuty, ale także współdzielonych aut na kilometry. Tym samym FREENOW, jako pierwsza platforma mobilności w Polsce dokonuje pełnej integracji z zewnętrznym operatorem carsharingu.

Carsharing we FREENOW dzięki integracji z firmą Traficar dostępny jest w 10 aglomeracjach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Szczecinie i Rzeszowie. Oferta dla użytkowników aplikacji FREENOW obejmuje wynajem na kilometry z opłatą startową, a cennik jest zbieżny z ofertą Traficara na poszczególne modele aut. Z okazji startu usługi, dla mieszkańców Katowic, FREENOW przygotowało kod promocyjny “TRAFICARKATO” na 2 pierwsze wynajmy współdzielonych samochodów ze zniżką 75% (do 20zł).

Aby skorzystać z pojazdów usługi Traficar we FREENOW, wystarczy kliknąć opcję Carsharing na ekranie głównym aplikacji i wybrać na mapie konkretne auto. Płatność za wynajem we FREENOW pobierana jest automatycznie po zakończeniu przejazdu w ramach dotychczasowego konta użytkownika i preferowanej formy płatności. Aby rozpocząć jazdę jednym z samochodów Traficar, należy wcześniej w celu weryfikacji dodać wymagane dokumenty i informacje w Profilu Użytkownika we FREENOW, takie jak aktualne prawo jazdy oraz adres zamieszkania. FREENOW i Traficar przypominają także o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, zasadach właściwego parkowania i zachowaniu bezpieczeństwa.

Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny Traficar:

To bardzo ważny dzień dla naszej usługi. Od ponad 7 lat z sukcesem budujemy kategorię carsharingu w Polsce i walczymy o to, aby użytkownicy nie musieli rezygnować z własnych planów, tylko dlatego, że brak im środka transportu. Dzięki integracji z naszym partnerem, FREENOW, dostęp do pojazdów współdzielonych może być jeszcze lepszy, a wiemy, że to na tym przede wszystkim zależy użytkownikom aplikacji tego typu. To jednocześnie istotna zmiana na rynku polskiej mobilności, gdzie Traficar będzie pierwszym polskim carsharingiem, który podjął się współpracy z międzynarodowym operatorem. Krok ten otwiera nas także na klientów z innych krajów, którzy bez konieczności pobierania nowej aplikacji i przechodzenia procesu rejestracji będą mogli szybko skorzystać z najpopularniejszych samochodów współdzielonych w Polsce. Cieszymy się, że od dziś i FREENOW włącza się do budowania tej kategorii.

Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREENOW w Polsce:

Ogromnie cieszymy się z integracji z Traficarem, który ma umocnioną pozycję na polskim rynku carsharingu. Naszym celem jest przekonywanie do multimodalnego korzystania z transportu w miastach i liczymy, że nasi użytkownicy odkryją zalety i wygodę carsharingu. Partnerstwo i integracja FREENOW z Traficarem to kolejny krok w kierunku budowania przez nas superaplikacji mobilności miejskiej oferującej różne dostępne w miastach opcje transportowe, w ramach wykorzystywania potencjału zewnętrznych operatorów, bez konieczności dodawania przez nas kolejnych pojazdów na ulice. Tę strategię FREENOW realizuje już z powodzeniem na pozostałych rynkach europejskich, oferując w zależności od lokalizacji różne środki współdzielonej mobilności od ponad kilkudziesięciu zewnętrznych operatorów takich pojazdów jak e-hulajnogi, e-rowery, e-skutery, carsharing, a także komunikację miejską. Jednocześnie umacniamy pozycję FREENOW jako lidera na aplikacyjnym rynku taxi, na którym od ponad 10 lat działamy operacyjnie.

Już 81% Polaków wyraża pragnienie korzystania z jednej aplikacji dla zaspokojenia wszystkich potrzeb związanych z mobilnością miejską – wykazało tegoroczne badanie Instytutu Badawczego Kantar dla FREENOW1. To samo badanie wykazało także, że aż 57% mieszkańców polskich miast deklaruje, że od czasu do czasu korzysta z usługi carsharingu. Zapytani o “idealną aplikację transportową przyszłości”, aż 45% Polaków odpowiada, że powinna zawierać opcje mobilności współdzielonej, takie jak wynajem hulajnóg, skuterów, rowerów, a także carsharingu.

Aplikacja FREENOW w Polsce, obecnie oprócz usługi zamawiania przejazdów taxi, oferuje wynajem hulajnóg marek Dott i TIER, a od teraz także carsharingu z Traficar.

Więcej informacji jak korzystać  z carsharingu we FREENOW pod linkiem.

1 Badanie Kantar dla FREENOW przeprowadzone w formie ankiety internetowej na przełomie na przełomie sierpnia i września 2023 roku, wśród ponad 4 tysięcy mieszkańców miast Europy, w tym ponad 500 z Polski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024