Silesion.PL

serwis informacyjny

Fortuna przejmie spółkę działającą w Rumunii, Chorwacji i Hiszpanii za 85 mln EUR

Fortuna Entertainment Group podpisała umowę nabycia Hattrick Sports Group, która jest właścicielem spółek w Rumunii, Chorwacji i partnerem w joint venture w Hiszpanii – podała Fortuna w komunikacie.

Pierwsza transza wyniesie 85 mln EUR, a cena może wzrosnąć o 50 mln EUR, zależnie od wyników.

Pierwsza transza ceny za przejęcie Hattrick Sports Group zostanie zapłacona przez Fortunę w kwocie około 85 milionów EUR. Odnośnie kolejnych transz ze sprzedającym uzgodniono mechanizm spłaty z zysków w oparciu o przyszłe wyniki finansowe Hattrick Sports Group, co może oznaczać zapłatę dodatkowej kwoty nie przekraczającej 50 milionów euro. Pierwsza transza zostanie sfinansowana głównie przez kredyty bankowe” – napisano w komunikacie.

“Hattrick Sports Group jest właścicielem operatora zakładów w Rumunii, Casa Pariurilor, operatora w Chorwacji, PSK oraz partnerem w joint venture Luckia działającym w Hiszpanii” – dodano.

Spółka zakłada, że transakcja powinna zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2017 roku.

Fortuna Entertainment Group zajmuje się obsługą sportowych zakładów wzajemnych. Spółka działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. W Czechach Fortuna jest również obecna od 2011 roku w segmencie loterii liczbowych i zdrapek. (PAP)

 

Źródło: PAP Biznes

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023