Finał Polskiej Hokej Ligi. Jaromir Jagr oglądał zwycięstwo GieKSy

Final Polskiej Hokej Ligi. Jaromir Jagr ogladal zwyciestwo GieKSy

Pierwsze finałowe spotkanie PHL rozpoczął, symbolicznie rzucając krążek, wyjątkowy gość – Jaromir Jagr, legenda światowego hokeja. GKS Katowice pokonał Re-Plast Unię Oświęcim 4:2, znakomicie spisując się w drugiej tercji, w której miejscowi zawodnicy strzelili wszystkie cztery gole.

Czech Jaromir Jagr przyjechał do Katowic na zaproszenie sponsorów GKS Katowice. Mistrz olimpijski, dwukrotny zdobywca Pucharu Stanleya i wciąż czynny zawodnik przed meczem spotkał się m.in. z dziennikarzami. Później legendarny zawodnik pojechał na lodowisko Satelita i rozpoczął pierwszy mecz finałowy, symbolicznie rzucając krążek.

Koszulka dla legendy, statuetki dla MVP

Przed spotkaniem Jagr otrzymał koszulkę GieKSy ze swoim nazwiskiem i numerem 64, nawiązującym do daty powstania katowickiego klubu. Po spotkaniu wręczył statuetki MVP graczom obu drużyn – Grzegorzowi Pasiutowi i Teddy’emu Da Coście. Jagr był pod wrażeniem atmosfery, jaka panowała w katowickim obiekcie. – Kibice byli bardzo głośni – przyznawał Czech, dodając z uśmiechem, że nie rozważa transferu do polskiego klubu.

Znakomita druga tercja katowiczan

W finałowym starciu numer jeden kluczowa była druga tercja, w której w ciągu dziewięciu minut katowiczanie strzelili trzy gole i wyszli na prowadzenie 3:0. Bramki zdobyli reprezentanci Polski – Patryk Wronka, Mateusz Michalski i Grzegorz Pasiut. Kapitan miejscowej drużyny dorzucił w tej odsłonie gry jeszcze kolejne trafienie. Po drugiej tercji podopieczni Jacka Płachty prowadzili 4:1. Trzecią tercję wygrali goście, ale zdobyli tylko jedną bramkę. Na ponad dwie minuty przed końcową syreną trener Tom Coolen wycofał bramkarza, ale ten manewr nie przyniósł skutku.

Mecz nr dwa odbędzie się ponownie w Satelicie w poniedziałek, 4 kwietnia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:30 i będzie transmitowane w TVP Sport. Na poniedziałek zaplanowany jest także mecz o trzecie miejsce – JKH GKS Jastrzębie podejmie GKS Tychy, początek konfrontacji o godz 18 a transmisja na platformie www.polskihokej.tv.

FINAŁ POLSKIEJ HOKEJ LIGI (gra się do 4. zwycięstw)

GKS KATOWICE – RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM 4:2 (0:0, 4:1, 0:1)

Wronka 21, Michalski 26, Pasiut 29, 34 – Da Costa 33, A. Streltsov 49

Stan rywalizacji: 1-0

Pozostałe mecze

Mecz nr 2, GKS KATOWICE – RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM, 4 kwietnia, poniedziałek, godz. 17:30

Mecz nr 3, RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – GKS KATOWICE, 7 kwietnia, czwartek, godz. 17:15

Mecz nr 4, RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – GKS KATOWICE, 8 kwietnia, piątek, godz. 20:00

ewentualnie

Mecz nr 5, GKS KATOWICE – RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM, 11 kwietnia, poniedziałek, godz. 17:30

Mecz nr 6, RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – GKS KATOWICE, 13 kwietnia, środa, godz. 17:30

Mecz nr 7, GKS KATOWICE – RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM, 15 kwietnia, piątek, godz. 17:30