Silesion.PL

serwis informacyjny

Filipińskie sztuki walki w Europie

Pierwsze informacje dotyczące filipińskich sztuk walki dotarły do Europy razem z nędznymi resztkami wyprawy Magellana. Pierwsi filipińscy mistrzowie pojawili się na Starym Kontynencie w latach 70 XX wieku. Byli to Rene Latosa i Jacson Cui Bronca.

To oni są głównymi sprawcami popularności i rozwoju fińskich sztuk walki w Europie. W Niemczech organizacja Latosy jest największą spośród około 30 tam istniejących i nauczających kali, eskrimę czy arnis. Kilka lat temu organizacja ta rozpadła się na dwie części. Jedną z nich zajmuje się Bill Newman, a drugą Rene Latosa. Obaj panowie bardzo dobrze się znają, ponieważ od 1975 roku razem trenowali. W 1978 roku Jacson Ciu Brocka, mistrz karate i uczeń Ernesto Pressa w ramach DAKO(Deutch Asiatische Kampfkunst Organisation), rozpropagował combat arnis, który rozwijał się bardzo dynamicznie, aż do jego śmierci.

 

 

Zginął w wypadku samochodowym w 1984 roku. Rok później powołano do życia DAV(Deutscher Arnis Verband), która propaguje w Niemczech modern arnis. Na całym świecie jest bardzo dużo różnych odmian i rodzajów sztuk walki, jeśli mamy chęć zapisać się na jedną z nich musimy być w tym choć trochę obeznani, a przede wszystkim powinniśmy wiedzieć co nas interesuje i czego byśmy chcieli się nauczyć. Niekiedy mamy trudny wybór, każda sztuka walki wydaje się lepsza od drugiej i odwrotnie, dlatego też czasami stoimy przed trudnym wyborem. Jednak po zdecydowaniu się na jakąś ze sztuk walk jest zupełnie inaczej, mamy lepszy humor i poprawia się nam samopoczucie.

Podobno walki relaksują i pomagają się nam skoncentrować. Ponadto lepiej jest uczyć się tych sportów zamiast siedzieć w domu i grać w głupie gry na komputerze. Podstawowym elementem jest to, że nie powinniśmy lekceważyć swojego przeciwnika, najwięcej osób popełnia właśnie przez to wiele błędów, które są ważne i stanowią najważniejszy element podczas walki. Umiejętność władania jakimiś sztukami walk stawia nas w dobrej pozycji, stajemy się bardziej pewni siebie. Jednak należy pamiętać, że nadużywanie tych umiejętności kończy się dla nas źle i można być łatwo ukaranym.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024